Być zagłębiem przedsiębiorczości …. – inauguracja współpracy TIG, Powiatu Tureckiego oraz CWRKDiZ

TIG

Projekt „Kierunek kształcenie dualne przyszłością Powiatu Tureckiego” został oficjalnie zainaugurowany 16 grudnia 2020 r. w Centrum Biznesu i Innowacji w Turku.

Finansowanie dla działań zostało pozyskane w ramach osi 8 Edukacja Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego przez Turecką Izbę Gospodarczą w partnerstwie z Powiatem Tureckim oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie. Zasadniczy trzon projektu stanowią działania mające na celu podniesienie kompetencji i kwalifikacji uczniów szkół średnich poprzez udział w doradztwie zawodowym i wysokospecjalistycznych kursach, a finalnie realizację staży zawodowych. Wsparciem zostanie objętych 500 uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku, Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Turku. Działania projektowe obejmują również podniesienie kwalifikacji nauczycieli oraz doposażenie placówek w sprzęt.

Prace nad projektem rozpoczęły się na początku 2019 roku, a współpraca podmiotów, które wzajemnie się uzupełniają w planowanych działaniach, przyniosła skutek w postaci uzyskania dofinansowania na kwotę 977 839,80 zł.

Młodzież to nasiona, a naszym planem jest, aby beneficjenci ostateczni tego projektu za 10 lat byli liderami w firmach. Zależy nam, aby nie reagować post factum na potrzeby, ale mieć wizję rozwoju i wykreować ambicje u młodzieży - powiedział Damian Brzóska Prezes Tureckiej Izby Gospodarczej, zapewniając jednocześnie o wsparciu przedsiębiorców we wszelkich działaniach mających na celu kreowanie postaw przedsiębiorczych oraz rozwój patriotyzmu lokalnego.

Powiat Turecki może pochwalić się wyspecjalizowanym szkolnictwem na wysokim poziomie. Naczelnik Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Projektów Roman Kacprzak podkreślał, że powiatowe szkoły dysponują doskonałą kadrą, bogatym parkiem maszynowym oraz mają w swoim gronie znakomitych uczniów, których celem jest rozwój i doskonalenie. Wicestarosta Władysław Karski słusznie zauważył, że Powiat Turecki od wielu lat inwestuje w oświatę, a wzrost poziomu nauczania w placówkach był również priorytetem władz poprzednich kadencji. Dziś zacieśnianie współpracy między samorządem a przedsiębiorcami jest kluczowe. Samorząd musi być otwarty na zmiany i my się tych zmian nie boimy – powiedział Wicestarosta na podsumowanie spotkania inauguracyjnego.


Wideo: Zniknął wieloletni symbol Turku. Rozpoczęło...
III Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Jesteśmy Anio...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Gosc w piątek, 18 grudnia 2020 08:23

Mam nadzieję, że podczas realizacji projektu zostanie przekazana informacja, że najlepszym gwarantem sukcesu jest przynależność do jedynie słusznej partii. Może być też umiejętność używania wazeliny.

Mam nadzieję, że podczas realizacji projektu zostanie przekazana informacja, że najlepszym gwarantem sukcesu jest przynależność do jedynie słusznej partii:D. Może być też umiejętność używania wazeliny.
Gość - Sir w czwartek, 17 grudnia 2020 12:26

Bez podtekstów ale jakie są realne sukcesy po takich rozmowach ? To że młodzież to przyszłość to oklepany slogan ... jak taki panel przekłada się na realne działania? Dzięki za odpowiedź

Bez podtekstów ale jakie są realne sukcesy po takich rozmowach ? To że młodzież to przyszłość to oklepany slogan ... jak taki panel przekłada się na realne działania? Dzięki za odpowiedź
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.