CarVertical - pierwsza pomoc dla kupujących używanych samochód

CarVertical - pierwsza pomoc dla kupujących używanych samochód

Planujemy kupić samochód używany, ale obawiamy się, że natrafimy na podejrzane oferty, to znaczy takie, które wzbudzają naszą nieufność. Wiele słyszy się o nieuczciwych sprzedawcach, więc chcemy mieć się na baczności i nie dać się oszukać. Zastanawiamy się jak to sprawdzić, czy to w ogóle możliwe, aby zweryfikować, czy samochód nie jest powypadkowy? Tak, jak najbardziej - wystarczy skorzystać z platformy CarVertical.

Kupno samochodu to zawsze spore wydarzenie, ale i ryzyko, tym bardziej, gdy mówimy o modelu używanym. Nie dość, że musimy ponieść jednorazowo dość duży koszt, to nie mamy pewności, czy rzeczywiście interesujący nas pojazd jest wart swojej ceny. Chcemy wierzyć, że tak właśnie jest, ale nie wiemy, jak to sprawdzić. Jeśli jesteśmy w podobnej sytuacji, powinniśmy wiedzieć, że za pomocą platformy CarVertical szybko zweryfikujemy, czy mamy do czynienia z poważną ofertą, czy raczej ktoś chce nas oszukać, proponując auto z dość burzliwą historią. Wszystko to za sprawą numeru VIN.

VIN - co to takiego?

VIN to skrót od angielskiego wyrażenia - Vehicle Identification Number, co po polsku oznacza Numer Identyfikujący Pojazd. Zostaje on nadany przez producenta i przyporządkowany do każdego pojazdu. Bardzo ważne, by przed zakupem używanego auta, sprawdzić, czy numer VIN jest taki sam, jak ten, który został wpisany do dowodu rejestracyjnego.

Z czego składa się numer VIN?

Składa się z 17 liter oraz cyfr, z tym że nie znajdziemy w nim znaków I, O oraz Q, a to dlatego, by nie myliły się one z jedynkami i zerami. Spośród 17 znaków wyróżniamy trzy sekcje. Pierwsza z nich VMI to trzy znaki pozwalające na rozpoznanie regionu, z jakiego pochodzi pojazd oraz ustalenie jego producenta. Oznaczenie Polski to przedział SU-SZ. Kolejną - VDS tworzy sześć znaków. Dzięki nim konkretny producent koduje typ pojazdu i zawiera tu informacje o podwoziu oraz konstrukcji. Ostatnia z sekcji - VIS zbudowana jest z ośmiu znaków, gdzie cztery ostatnie to wyłącznie cyfry. Ten numer przedstawia konkretny egzemplarz pojazdu.

Gdzie powinniśmy szukać numeru VIN?

To tak naprawdę zależy od modelu, bo w zależności od marki samochodu może znajdować się w różnych lokalizacjach. Najczęściej znajduje się kilka centymetrów powyżej miejsca, w którym szyba styka się z deską rozdzielczą po stronie kierowcy. Czasem jest w okolicach zatrzasku drzwi lub na prawym nadkolu. Może też być umieszczony w mniej oczywistych miejscach, na przykład w komorze silnika na prawym wzmocnieniu bocznym, w kabinie na podłodze (okolica przedniego prawego fotela), czy w bagażniku na podłodze z prawej strony. Na szczęście nie musimy się specjalnie gimnastykować, by znaleźć numer VIN, bo widnieje on również w dowodzie rejestracyjnym oraz książce serwisowej.

CarVertical - tutaj dokładnie sprawdzimy numer VIN

Wiemy już, co to takiego ten numer VIN, z jakich symboli się składa oraz gdzie go szukać, poznajmy teraz narzędzie pozwalające na rozszyfrowanie jego znaczenia. Oczywiście, opisaliśmy, co oznaczają poszczególne znaki, ale nie wiemy, jakie informacje się za nimi kryją - mianowicie, czy pojazd był w przeszłości uszkodzony, na przykład na skutek wypadku bądź stłuczki.

Żeby dowiedzieć się wszystkiego, co istotne, najlepiej odwiedzić stronę www.carvertical.com/pl/ i zapoznać się z kluczowymi danymi na temat danego samochodu. Przy pomocy CarVertical otrzymamy kompletny raport, w którym znajdziemy między innymi historię serwisową pojazdu, zapisy o kradzieżach, informacje o usterkach, ukrytych uszkodzeniach, a nawet archiwalne zdjęcia czy podejmowane próby cofnięcia licznika przebiegu.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość brakujących informacji z historii pojazdu może w przyszłości oznaczać dla nas kosztowne naprawy. Zamiast więc przeżyć ogromne rozczarowanie, wydając ciężko zarobione pieniądze na kupno nowych części, lepiej upewnić się, że wszystko z danym samochodem jest w porządku. Poznajmy numer VIN, a następnie sprawdźmy go za pośrednictwem CarVertical i zyskajmy pewność, że podejmujemy właściwą decyzję.

Przykona: Od węgla do wiatru. Energa inwestuje w p...
Przykona: Agnieszka Jarek nową ławniczką Sądu Rejo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.