Ciepło, poezja i radość - czyli Mateusz Ostrowski z nową płytą

Mateusz Otrowski

Mateusz Ostrowski- muzyk, który wydał płytę „To On”. Znalazła ona wielu zwolenników i teraz ruszył kolejny projekt. Obecnie trwają prace nad powstaniem nowego krążka. Aby jednak trafił on do odbiorców potrzebne jest wsparcie finansowe. Pomagajmy tworzyć to, co zasługuje na uwagę i wspierajmy artystów, którzy spełniają swoje marzenia i robią to naprawdę dobrze.

Płyta, która powstaje jest opowieścią o życiu, miłości, nadziei, tęsknocie czyli o rzeczach, które są bardzo obecne w naszej codzienności. Znajdzie się na niej sporo ciepłej poezji, radości, pokoju choć bez pominięcia ciemniejszych aspektów życia takich jak utrata kogoś bliskiego czy odrzucenie.

-Początkowy zamysł był taki, by nagrać płytę w całości po angielsku, powodem ku temu było to, iż te utwory większościowo, niejako organicznie pojawiały się w mojej głowie w języku angielskim. Jednak po rozmowach z producentem i z ludźmi, których opinie mają dla mnie znaczenie, postanowiłem by część piosenek przetłumaczyć na język ojczysty. Będzie to być może pięć, sześć piosenek. Niektóre z tych utworów nie do końca miałyby sens po polsku, jak na przykład „Sophie and Dan” - opowieść w stylu folk/country o znalezieniu się w tłumie dwojga ludzi niejako sobie „z góry” przeznaczonych, więc nie ma sensu „kopać się z koniem” i zostawić pewne rzeczy, takimi jakimi się urodziły- mówi Mateusz Ostrowski.

Całość muzyki i teksty stworzył sam. Za aranżacje natomiast w dużej mierze odpowiada producent płyty Mirosław Stępień, muzyk znany choćby z długoletniej współpracy z Budką Suflera.

Obecnie trwa kampania mająca na celu poszukiwanie sponsorów celem pozyskania środków na nagranie utworów oraz w następnej fazie wydanie ich na płycie.

Przypominamy, że w dotychczasowym dorobku artystycznym turkowianina jest płyta „Oto ON” wydana pod banderą MOB TeHillah. Jest to płyta o zabarwieniu chrześcijańskim, którą muzyk nagrał wraz z grupą wspaniałych przyjaciół. Zawiera ona 12 utworów, z czego jedenaście jest autorstwa Mateusza Ostrowskiego.

Wszystkich, którzy chcą wesprzeć kolejny projekt zapraszamy do kontaktu:
https://www.facebook.com/ostrowski.music/
https://odpalprojekt.pl/p/ghostchilli

Poniżej przedstawiamy trzy utwory demo w wykonaniu Matta Ostrowskiego (STOP, SOMEBODY, FOOL TO BELIEVE)
Władysławów: W szkole wyczuwalny był gaz. Uczniowi...
Z wizyta w Bibliotece Pedagogicznej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 12 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.