Co jest lepsze: bezprzewodowy czy przewodowy odkurzacz?

bezprzewodowy czy przewodowy odkurzacz

Wybór odpowiedniego odkurzacza do domu jest bardzo ważną kwestią. To za jego pomocą będziesz czyścił podłogi i dywany z zanieczyszczeń. Decyzja musi być przemyślana. W oparciu o opinie kupujących poniżej przedstawiamy małą pomoc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie: co jest lepsze: bezprzewodowy czy przewodowy odkurzacz?

Mobilność
Ważną rzeczą jest mobilność i swobodne przemieszczanie się z odkurzaczem. Te przewodowe nieznacznie utrudniają to zadanie, ponieważ ograniczają pole Twojej pracy kablem, którego długość czasami nie jest wystarczająca (zwłaszcza jeśli masz kontakt daleko od miejsca, w którym chcesz poodkurzać). Czasami też zdarza się tak, że z powodu budowy odkurzacza problematyczne jest przemieszczanie się z nim. W przypadku odkurzaczy bezprzewodowych możesz swobodnie poruszać się po całym mieszkaniu bez obaw, że zatrzyma Cię za krótki kabel. Odkurzanie takim modelem jest wygodne i przyjemne, ponieważ jego budowa zapewnia komfort pracy.

Czas pracy urządzenia
Modele przewodowe mogą pracować bez przerwy, ponieważ źródłem ich zasilania jest prąd, który płynie przez podłączoną do kontaktu wtyczkę. W przypadku odkurzaczy bezprzewodowych czas pracy jest ograniczony, ponieważ potrzebują one regularnego ładowania akumulatora, a to trwa stosunkowo długo.

Przed zakupem trzeba zastanowić się, czy masz w domu dużo dywanów i wykładzin, które stosunkowo często należy odkurzać. Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, to warto zastanowić się nad zakupem sprzętu przewodowego. Modele bezprzewodowe dostosowane są do pracy przez określony czas (najczęściej od około 45 do 60 minut). Jeżeli w trakcie sprzątania odkurzacz rozładuje się, to musisz podłączyć go, aby w pełni naładować akumulator. W przypadku tych przewodowych nie ma takiego problemu, ponieważ mogą one pracować non stop (najważniejszy jest dostęp do prądu).

Podatność elementów na uszkodzenia
Często problem sprawia kabel w odkurzaczach przewodowych. Jeżeli wykonano go ze słabej jakości materiałów, to podatny jest na zniszczenia i pęknięcia, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia użytkownika. W modelach bezprzewodowych taki kłopot nie istnieje, ponieważ zasilane są przez akumulator, który po wyczerpaniu należy naładować, aby odkurzacz mógł dalej działać.

Jaką firmę wybrać?
Istnieje wielu producentów, którzy produkują odkurzacze zarówno bezprzewodowe, jak i te przewodowe. Konsumenci polecają szwedzką firmę Electrolux, która aktualnie jest liderem w rankingach produkcji sprzętów gospodarstwa domowego, a jej urządzenia cieszą się pozytywnymi opiniami. Na wyróżnienie zasługuje także polska firma Zelmer. Od lat produkuje sprzęty wysokiej jakości, które zadowalają wielu kupujących. Sprzęty firmy Bosch także cieszą się bardzo pochlebnymi opiniami konsumentów. Wybór firmy zależy od osobistych preferencji, a przede wszystkim od tego, co dany producent ma do zaoferowania i jak prezentowany przez niego produkt wypada na tle innych.

Młodzi i ambitni nagrodzeni stypendiami starosty
Turkowska Amatorska Liga Piłki Siatkowej powraca!
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 12 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.