Coś dla młodych i starszych fanów muzyki!

„Dziadek do gramofonu”

Dla wszystkich. Jesteś młody czy dojrzały wiekiem – dla nas bez znaczenia. Zapraszamy wszystkich którzy chcą przypomnieć sobie lub zacząć swoją przygodę z muzyką!

„Dziadek do gramofonu” to projekt aktywizujący osoby w każdym wieku, mający na celu stworzenie warunków do rozwijania osobistych zainteresowań w obszarze płyty winylowej oraz naukę miksowania muzyki czyli dopasowywania dwóch utworów muzycznych pod względem ich tempa i charakteru tak, aby przejścia między nimi były jak najbardziej płynne i przyjemne dla słuchacza. DJ używa mixera i dwóch gramofonów.

Projekt jest skierowany do osób, które raz jeszcze chciałyby się przenieść do czasów starych dyskotek i wcielić w rolę prezentera muzycznego. Motywem przewodnim projektu jest płyta winylowa.

26.05.2019 godz. 11.00 Browarna 13
Informacje telefoniczne: 604240274, email. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*Cykl warsztatów: *
1. Prelekcja - wykład (historia DJ-ingu, płyt winylowych, gramofonów), zajęcia zapoznawcze. (26.05.2019) (czas trwania 1,5 godziny)
2. Poznanie sprzętu - czyli poznanie każdego przycisku w gramofonie, mikserze, żeby móc w pełni obsługiwać maszyny.
3. Rozwój poczucia rytmu – w celu dobrego zmiksowania dwóch utworów, ćwiczenia słuchu muzycznego.
4. Wybór kawałków do ćwiczeń - czyli selekcja utworów muzycznych przez seniorów, które będą chcieli zaprezentować na żywo podczas finałowego dancingu międzypokoleniowego.
*5. Dancing międzypokoleniowy *czyli wielki finał projektu, podczas którego uczestnicy projektu poprowadzą samodzielnie całą imprezę.

Zajęcia poprowadzi:
Hubert Tas – producent, dj, nauczyciel muzyki (m.in. przez kilka lat związany z Republiką Rytmu, prowadzący I i III edycję Dziadka do gramofonu, festiwal SCABB w Turku oraz warsztaty w Rosji, Bułgarii, na Ukrainie i na Tajwanie), kolekcjoner płyt – związany z muzyką od kilkunastu lat.

Współautor 5 albumów (Passion, music, hip-hop (2011) / Time To Build (2013) / Roots (2015) / Mechanism (2016) / Unfinished (2019). Absolwent polskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp 2012. Wicemistrz i II Wicemistrz Świata DJ-ów IDA w kategorii Show (2011, 2016), 2-krotny Mistrz Polski w tej samej kategorii (2011, 2016). Brązowy i srebrny medalista Mistrzostw.

Polski w tej samej kategorii (2014, 2017). Koncertował m.in. wielokrotnie na Tajwanie (m.in na festiwalu Kuma Tribe), Japonii, Ukrainie, w Rosji (m.in. na festiwalach Yalta Summer Jam i Funk Fire), Francji (supportując legendarnego funkowego puzonistę Freda Wesleya), Grecji, Czechach, Bułgarii.
Jest dofinansowanie na budowę Leśnej
Lekarze z Łodzi zabezpieczą oddział chirurgii w SP...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 30 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.