Ćwiczenia w zakładzie Flokk

PSP Turek

8 listopada 2023 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Turku, oraz druhowie z Jednostek Ochotniczych Pożarnych z Turku i Cisewa ćwiczyli na nowo powstałej hali produkcyjno-magazynowej w firmie „Flokk” sp. z.o.o.

Scenariusz działań zakładał, że ok. godzinie 13.30 podczas układania przedmiotów w magazynie powstał pożar w hali w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Turku po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze zadysponował w pierwszym rzucie zastępy z JRG Turek wraz z podnośnikiem SH 24 oraz jednostkę OSP KSRG Turek i Cisew. Po przeprowadzonej ewakuacji kierownik hali poinformował, że dwie osoby nie odliczyły się w miejscu zbiórki do ewakuacji. Po potwierdzeniu informacji strażacy podjęli działania ratowniczo- gaśnicze, po kilkunastu minutach pożar został zlokalizowany, a dwie osoby ewakuowane z hali magazynowej. Następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomoc medycznej przez ratowników. Ponadto po zakończeniu ćwiczeń dokonano rozpoznania operacyjnego obiektu, gdzie strażacy zapoznali się ze specyfikacją, oraz funkcjonowaniem obiektu. Zwrócono uwagę na rozmieszczenie hydrantów wewnętrznych i gaśnic, rozmieszczenie otworów wentylacyjnych, miejsce wyłącznika głównego prądu oraz przebieg dróg ewakuacyjnych. Sprawdzono też sprawność hydrantów zewnętrzny dla efektywnych i skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych.

Przed ćwiczeniami przeprowadzono szkolenie z zarządzania powietrzem oraz przeprowadzono szkolenie dla kierowców z zakresu obsługi autopompy i zasysania wody ze zbiorników.

źródło: PSP Turek

Malanów: Jesienne spotkanie z „Nadzieją”
Malanów: Smakołyki i słodkości z pomocą dla Kornel...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.