Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ćwiczenia w zakładzie Getec

ćwiczenia

27 marca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, przeprowadzili ćwiczenia połączone z próbną ewakuacją zakładu GETEC Polska Sp. z o.o. ul. Korytkowska 14, 62-700 Turek.

Scenariusz działań zakładał pożar sprężarki powietrza znajdującej się pomiędzy kotłami wewnątrz hali obiektu. Po ewakuacji pracowników w miejsce zbiórki stwierdzono brak jednej osoby, która prawdopodobnie prowadziła prace konserwacyjne sprężarki. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Turku po otrzymaniu zgłoszenia zadysponował w pierwszym rzucie zastępy z JRG Turek oraz jednostki: OSP Turek, OSP Cisew , OSP Kowale Księże. Po przeprowadzonej ewakuacji Inspektor BHP poinformował, że jedna osoba nie odliczyła się w miejscu zbiórki do ewakuacji. Po potwierdzeniu informacji strażacy podjęli działania ratowniczo-gaśnicze, a kilkanaście minut później pożar został zlokalizowany. Osoba poszkodowana została ewakuowana na zewnątrz ciepłowni, gdzie ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Ponadto po zakończeniu ćwiczeń dokonano rozpoznania operacyjnego obiektu ciepłowni GETEC, podczas którego strażacy zapoznali się ze specyfikacją, funkcjonowaniem, lokalizacją, jak również zagrożeniami występującymi na terenie obiektu. Zwrócono uwagę na rozmieszczenie hydrantów zewnętrznych i wewnętrznych, usytuowanie gaśnic oraz głównego wyłącznika prądu, a także przebieg dróg ewakuacyjnych. Sprawdzono też miejsce ustawienia samochodów pożarniczych oraz sprawność hydrantów zewnętrzny dla efektywnych i skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych.

źródło: PSP Turek

drzewiecki baner1200x200

Oświadczenie Starosty Tureckiego
Władysławów: Przejmujące Misterium Męki Pańskiej ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.