Czas na grzyby! Największe okazy zdobędą nagrody

Grzyb

Prawdziwki, podgrzybki, maślaki - lasy powiatu tureckiego pełne są aromatycznych grzybów. Mieszkańcy chętnie wybierają się na grzybobranie, odnajdując coraz piękniejsze okazy! Turkowskie nadleśnictwo już po raz dziewiąty ogłosiło konkurs dla grzybiarzy.

Zbieranie grzybów to wielka przyjemność, ale należy pamiętać, by robić to odpowiedzialnie! Zbierajmy grzyby jadalne i przede wszystkim dobrze nam znane. Zbierać należy tylko te grzyby, co do których nie mamy wątpliwości, że są jadalne. Nie powinnyśmy zbierać grzybów do reklamówek, bo mogą się zaparzyć, a wtedy jadalne grzyby mogą zaszkodzić.

Turkowskie nadleśnictwo od lat organizuje konkurs dla grzybiarzy. Nie inaczej jest w tym roku. Do 14 października można zgłaszać okazy w dwóch kategoriach - na największą wagę wyrażoną w gramach oraz na największą średnicę kapelusza. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się ze znalezionym grzybem w siedzibie nadleśnictwa (ul. Chopina 70, 62-700 Turek, sekretariat) w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. Grzyb zostanie komisyjnie pomierzony i zważony. Karta pomiarów zostaje w dokumentacji komisji, a jej kopię otrzymuje znalazca grzyba.

Grzyb musi być jadalny i nie objęty ochroną gatunkową. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Nadleśnictwa Turek już w październiku.

Jeden chętny na budowę nowych bloków. Złożył ofert...
Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej Olszówka

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.