Wideo: „Czerp radość z tego, co robisz”- czyli chrzest Neptuna i podziękowania z WOPR Turek

WOPR Turek

Osoby, które nie boją się wody, potrafią świetnie pływać i są aktywne spotkały się podczas wyjątkowego wydarzenia. Najbardziej ambitni działacze WOPR zostali docenieni, a ci najmłodsi chcący pomagać przeszli swoisty chrzest.

Wodne Pogotowie Ratunkowe Oddziału Powiatowego w Turku w roku 2019 podejmowano szereg działań przyczyniających się zarówno do rozwoju młodych ludzi, jak i całego społeczeństwa. Młodzież brała udział w konkursach związanych z pływaniem, przeprowadzono Kurs Ratownika Wodnego, Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

W roku ubiegłym zakupiony został skuter wodny, dokonano instalacji oświetleniowej w burze WOPR, Członkowie WOPR brali udział w wielu uroczystościach kościelnych oraz państwowych, festynach czy choćby dniu ratownika zorganizowanego w przystani „Złota szekla”. Oprócz tego zabezpieczono szereg imprez oraz organizowano wiele spotkań mających na celu rozszerzenie podejmowanych działań.

Za podsumowanie ostatnich inicjatyw można uznać spotkanie, które odbyło się w ubiegły weekend na krytej pływalni. Właśnie tam młode osoby ochrzcił sam Neptun, a najmłodsza ratowniczka, która miała okazję zaprezentować swoje umiejętności to 10- letnia Julia.

Za zasługi dla WOPR Województwa Wielkopolskiego złotymi odznakami uhonorowani zostali Tomasz Wroniak, Zdzisław Jesiołowski, Zygmunt Pakuła, Zbigniew Pietrzycki, Bogdan Szymczak. Brązowe odznaki otrzymali Gabriela Włodarczyk i Kacper Cichomski.

Należy nadmienić, że prezes WOPR Józef Ścibior w podziękowaniu za dotychczasową działalność oraz zaangażowanie został symbolicznie wrzucony do wody i z całą pewnością będzie to miło wspominał jeszcze przez długi czas.

Zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów, trenerów...
Gospodarka odpadami. Czy gminy dają sobie radę?

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - loa w środa, 11 marca 2020 16:48

w ciuchach do wody bez prysznica co za syf ten nasz basen!

w ciuchach do wody bez prysznica co za syf ten nasz basen!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.