Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Czerwiec w Kinie „Tur”

Kino Tur

Miłośników filmu zapraszamy do turkowskiego kina. W tym miesiącu górować będą wspaniałe i zabawne bajki oraz produkcje dla tych, którzy lubią się bać.

07 - 10.06 „Istoty Fantastyczne”

USA 7L. godz. 1700
Reż. John Krasinski

Dramat, Familijny, Komedia. Historia dziewczynki, która odkrywa, że może zobaczyć wyimaginowanych przyjaciół wszystkich, których zna. Co robi z tą supermocą? Wyruszy w magiczną przygodę, aby połączyć zapomniane istoty fantastyczne z tymi, dla których są ważne.

Czas projekcji 1:44h

07 - 10.06 „Gniazdo Pająka”

USA 15L. godz. 1930
Reż. Kiah Roache-Turner

Horror. Podczas szalejącej burzy śnieżnej tajemniczy obiekt spada z nieba i przebija ścianę nowojorskiego apartamentowca. Zawiera on jajo, z którego wykluwa się nieznany gatunek pająka. Stworzenie zostaje odkryte przez dwunastoletnią Charlottę, która w tajemnicy przed rodzicami ukrywa swoje znalezisko. Dokarmiany przez nią pająk szybko rozrasta się do gigantycznych rozmiarów, a jego apetyt pozostaje nienasycony. Kiedy w budynku zaczynają ginąć zwierzęta i ludzie, Charlotta i jej bliscy stają do nierównej walki z wygłodniałą bestią. Czy mają jakiekolwiek szanse w starciu z obcą istotą, która posmakowała już krwi i ludzkiego mięsa?

Czas projekcji 1:31h

15 - 17.06 „Garfield”

USA 7L. godz. 1500
Reż. Mark Dindal

Animacja, Familijny, Komedia . Garfield jest najbardziej znanym kotem na świecie. Jest leniuchem, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. Po nieoczekiwanym spotkaniu ze swoim dawno zaginionym ojcem - niechlujnym ulicznym kotem Vicem - Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje doskonałe leniwe życie i dołączyć do Vica w zabawnym napadzie.

Czas projekcji 1:41h

15 - 17.06 „Garfield”

USA 7L. godz. 1700
Reż. Mark Dindal

Animacja, Familijny, Komedia . Garfield jest najbardziej znanym kotem na świecie. Jest leniuchem, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. Po nieoczekiwanym spotkaniu ze swoim dawno zaginionym ojcem - niechlujnym ulicznym kotem Vicem - Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje doskonałe leniwe życie i dołączyć do Vica w zabawnym napadzie.

Czas projekcji 1:41h

15 - 17.06 „Do usłyszenia szanownej Pani”

Luksemburg, Francja, 15L. godz.1900
Reż. Gilles Legardinier

Dramat, Komedia, Romans. Osiągnąwszy wiek, w którym niemal wszystkie bliskie mu osoby odeszły lub rozjechały się po świecie, Andrew Blake nie ma już nawet ochoty na żarty ze swoim kolegą z młodości, Richardem. Pod wpływem nagłego impulsu postanawia przekazać stery swojej małej angielskiej firmy w ręce zaufanej asystentki i zatrudnić się w charakterze majordoma we Francji, w rodzinnym kraju swojej zmarłej żony. Na miejscu nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości i to mu się podoba.

Niestety, kiedy Andrew pojawia się w posiadłości rodziny Beauvillier, nic nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażał… Wdowa Nathalie, jego szefowa, zaskakuje osobliwymi zwyczajami... Z kucharką Odile nie jest łatwo znaleźć wspólny język, biorąc pod uwagę jej wybuchowy charakter i skrywane tajemnice. Młoda gosposia, Manon, wydaje się zagubiona i zrozpaczona. Zarządca majątku, Philippe, mieszkający w głębi parku, z jakiegoś powodu trzyma się na dystans z resztą mieszkańców posiadłości. No i trzeba jeszcze wkraść się w łaski imponującego kocura o imieniu Mefisto. Andrew wie, że nie ma już wyboru. On, który był przekonany, że jego życie dobiega końca, będzie musiał zacząć je od nowa…

Czas projekcji 1:50h

21 - 24.06 „Podróż do krainy Jutra”

Słowacja, Belgia, Czechy 7L. godz.1700
Reż. Peter Budinski

Familijny, Animacja, Przygodowy. Dziesięcioletni Riki ucieka z domu podążając za tajemniczym sygnałem alarmowym, który prowadzi go do równoległego świata.

Czas projekcji 1:25h

21- 24.06 „Puchatek. Krew i miód”

Wielka Brytania 15L. godz. 1900
Reż. Rhys Frake-Waterfield

Horror. Pięć miesięcy po masakrze w Stumilowym Lesie, Krzyś próbuje wrócić do normalnego życia. Policja szuka domniemanych bestii w miejscu masowego mordu, ale większość okolicznych mieszkańców uważa Krzysia za prawdziwego sprawcę. Tymczasem chłopak podczas terapii wraca do dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa, gdy podczas jego piątych urodzin, uprowadzona została grupa dzieci wraz jego bratem bliźniakiem. Ukryty w głębi Stumilowego Lasu Puchatek wciąż pała rządzą zemsty. Wraz z nowymi, przerażającymi kompanami chce zgładzić nie tylko Krzysia, ale wszystkich pozostałych przy życiu uczestników urodzinowego przyjęcia sprzed lat. Dla niego krew jest słodka jak miód.

Czas projekcji 1:32h

28.06 - 01.07 „Jurek Maskonurek: Misja Puffinów”

Hiszpania, Włochy 6L. godz. 1700
Reż. Néstor F. Dennis

Animacja. Przygody puffina czyli malutkiego ptaszka Jurka Maskonurka i jego czwórki przyjaciół, których misją jest ocalenie swojej ukochanej wioski przed nikczemnymi wynalazkami inżyniera, morsa Ottona.

Czas projekcji 1:27h

28.06 - 01.07 „Jutro będzie nasze”

Włochy 15L. godz. 1900
Reż. Paola Cortellesi

Dramat, Komedia. Próbując uciec przed patriarchatem powojennego włoskiego społeczeństwa, Delia planuje zbuntować się przeciwko brutalnemu mężowi.

Czas projekcji 1:58h

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Kawęczyn: Jestem Eco, czyli plastyczne zmagania uc...
Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Ja w czwartek, 06 czerwca 2024 11:14

Z takimi filmami to raczej nie uświadczycie publiczności:-(

Z takimi filmami to raczej nie uświadczycie publiczności:-(
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.