Czy grozi nam katastrofa radiacyjna? Wdrożono procedury zarządzania kryzysowego

jod

Państwowa Agencja Atomistyki na bieżąco monitoruje sytuację związaną z walkami w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Aktualnie nie ma zagrożenia, jednak do Komend Powiatowych PSP w całej Polsce przekazano tabletki zawierające jodek potasu, na wypadek zagrożenia radiacyjnego.

„W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego” – można przeczytać w komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tabletki trafiły do Komend Powiatowych PSP w całej Polsce. Niewykluczone, że preparat trafi miedzy innymi do PSP w Turku.

Proszony o komentarz komendant bryg.Piotr Pietrucha zaznaczył, że nie jest upoważniony do udzielania informacji w tym zakresie.

Ministerstwo podkreśla, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski.

Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.
Dobry czas na nowe "cztery kółka" w salonie Renaul...
Turkowskie liceum w sportowej czołówce Wielkopolsk...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Z.Filipowicz fan PiS i VW w poniedziałek, 19 września 2022 18:11

Większym zagrożeniem dla mieszkańców są nieudolne rządy PiS czego skutkiem jest największa od 25 lat drożyzna .

Większym zagrożeniem dla mieszkańców są nieudolne rządy PiS czego skutkiem jest największa od 25 lat drożyzna .
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.