• rodamed strona2 baner

Czy w Turku powstanie Centrum Sportu?

TS Centrum Sportu

Jak powiedział kandydat na burmistrza z ramienia Towarzystwa Samorządowego podczas konferencji, która odbyła się 6 października, jeśli chodzi o kulturę fizyczną Turek jest zaniedbany. Waldemar Trojan zadeklarował, że jeśli zostanie wybrany na burmistrza na terenie miasta powstanie Centrum Sportów.

-Jeśli chodzi o samo Centrum Sportów w Turku, chciałbym, by powstał odkryty basen z podgrzewaną wodą i rozsuwanym dachem, sala do uprawiania sportów siłowych, fitnessu, zumby, tańca, sportów walki, tenisa stołowego oczywiście z oddzielnymi szatniami dla kobiet i mężczyzn, z natryskiem z prawdziwego zdarzenia- informował Waldemar Trojan.

Kandydat na burmistrza proponuje również, aby na terenie Centrum Sportów powstał podświetlany skate park z możliwością uprawiania sportów ekstremalnych o powierzchni około 1000 m2. Oprócz tego miałaby pojawić się również ściana wspinaczkowa o wysokości 19 m.

-Ostatnio rozmawiałem z młodym człowiekiem, który dość często przebywa w Szwecji i w tej chwili jest tam duży popyt na rollotruck. To jest bardzo podobne do skateparku, ale bardziej przystosowane do jazdy na rowerze. Jest to do rozważenia w zamian za skatepark- mówił kandydat na burmistrza.

Pomysł utworzenia obiektu wziął się od młodych ludzi, którzy nie mają gdzie uprawiać w Turku sportu.

-Chciałbym, by mieszkańcy mogli uprawiać sport cały rok. Część atrakcji będzie bezpłatna, część za niewielką opłatą. Myślę, że uda nam się to stworzyć- mówił Waldemar Trojan.

Głos podczas konferencji zabrał Albin Zańko, który uważa, że Turek jest miastem ubogim, jeśli chodzi o obiekty sportowe. Powstały hale sportowe, zmodernizowano wiele obiektów, jednak we wszystkich szkołach brakuje miejsc do uprawiania podstawowej dyscypliny sportu, jaką jest lekkoatletyka.
Droga na Zdrojkach Lewych to priorytet - przekonuj...
Tuliszków: Nauczyciele zostali docenieni podczas G...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Turek w niedziela, 07 październik 2018 13:28

Ja nie wiem co oni w tym TS biorą bo odlot mają nieprzeciętny. A tak na poważnie to wszystkie obietnice TS są tak samo realne jak obiecywana przez Czaplę osiem lat temu przebudowa stadionu. Też były plansze i makieta i na tym się skończylo, przez całą kadencję nic nie zrobili. Kolejne bajki.

Ja nie wiem co oni w tym TS biorą bo odlot mają nieprzeciętny. A tak na poważnie to wszystkie obietnice TS są tak samo realne jak obiecywana przez Czaplę osiem lat temu przebudowa stadionu. Też były plansze i makieta i na tym się skończylo, przez całą kadencję nic nie zrobili. Kolejne bajki.
poniedziałek, 20 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.