Debiut Julii Olek w I lidze kobiet

Julia Olek

W sobotę zawodniczka pochodząca z powiatu tureckiego, a konkretniej z Wojciechowa (Gmina Kawęczyn) zadebiutowała w rozgrywkach Pierwszej Ligi Kobiet PZPN w barwach Polonii Środa Wielkopolska. W swoim debiucie mecz rozpoczęła w pierwszym składzie i rozegrała 70 minut w spotkaniu ligowym ze Stomilankami Olsztyn.

Julia swoją przygodę z piłką rozpoczęła w klubie Gks Orzeł Kawęczyn w drużynie orlików prowadzonej przez trenera Marcina Mazurka. Następnie mimo młodego wieku trafiła do drużyny juniorów tego samego klubu prowadzonej przez trenera Konrad Grzelaka.

Udane występy spowodowały, że Julia powołana została na konsultację kadry wielkopolski. Następnie wraz ze swoim trenerem przeniosła się do klubów reprezentujących Turek. Julia łączyła grę w zespole kobiecym LFA Turek prowadzonym przez trenera Grzelaka, a także rywalizowała z chłopcami w barwach Tur 1921 Turek w zespołach trenerów Grzelaka i Macieja Malińskiego. W zespole LFA Turek odniosła wiele sukcesów zespołowych, a takze zdobywała wiele nagród indywidualnych. Ogromny rozwój talentu zaowocował transferem do Medyka Konin, gdzie Julia reprezentowała klub z Konina w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U17 zdobywając dwie bramki. W ostatnich miesiącach wróciła do Turku, gdzie trenowała z zespołem trampkarzy starszych Tur 1921 Turek. W ostatnich tygodniach Julią zainteresował się I-ligowy klub Polonia Środa Wielkopolska. W sobotę nastąpił debiut 16-letniej Julii w rozgrywkach seniorskich na zapleczu Ekstraligi.

Rozwój Julii jest błyskawiczny miejmy nadzieję, że to dopiero początek jej znakomitej kariery i już niedługo Julię zobaczymy na najwyższym szczeblu piłki kobiecej w Polsce czyli Ekstralidze.
Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zamknięto jeden...
ZHP Hufiec powraca. Zapraszamy do współpracy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.