Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę wyruszyła z Turku

Pielgrzymka rowerowa
W miesiąc sierpień wpisanych jest wiele inicjatyw duszpasterskich Kościoła; wśród nich niewątpliwy prym wiedzie pielgrzymowanie na Jasną Górę. Jednak pielgrzymka to nie tylko trud związany z drogą przebytą pieszo. W duszpasterstwo pielgrzymkowe wpisują się także pielgrzymki rowerowe. Również w diecezji włocławskiej w tym roku po raz 9. wyruszyła Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę.
 
 
Pielgrzymi swój trud przejechanych kilometrów rozpoczęli 22 sierpnia od mszy świętej w parafii pw. św. Barbary w Turku, której przewodniczył ks. kan. Mirosław Frankowski, miejscowy proboszcz, a koncelebrował ks. Piotr Kowalski, kierownik pielgrzymki.
 
W homilii ks. Frankowski nawiązał do trudu, wysiłku i wyrzeczeń związanych z drogą do Jasnogórskiej Pani. Homilista podkreślił przy tym, że to wszystko nie idzie na próżno, tym bardziej, że dla współczesnego człowieka jest to bardzo wyraziste świadectwo przynależności do Chrystusa i wspólnoty jaką jest Kościół.
 
W tym roku na pielgrzymi szlak wyruszyły 23 osoby, które pokonają łącznie 380 km. We wtorek wraz z grupami pieszymi z Sieradza i Zduńskiej Woli wjadą uroczyście na jasnogórskie wały.
 
Źródło: Diecezja Włocławska
Kolejni strażacy z Turku w drodze do Grecji
Kolejna udana zbiórka krwi

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.