Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Dla nas liczy się człowiek”, czyli jakie pomysły na Turek ma Towarzystwo Samorządowe

Towarzystwo Samorządowe Założenia

We wtorek, 28 sierpnia odbyło się spotkanie wyborcze Towarzystwa Samorządowego. Członkowie ugrupowania poinformowali o swoich założeniach wyborczych oraz przedstawili kandydatów do rad powiatu i miasta.

Na początku spotkania przedstawione zostały priorytety o których realizację walczyć chcą członkowie Towarzystwa Samorządowego. Przypomniano również, jakie działania podejmowane są przez zarząd i co jest ważne podczas realizacji określonych celów.

Towarzystwo Samorządowe, jako pierwsze ugrupowanie określiło złożenia wyborcze, które wypracowane są z myślą o mieszkańcach.

Pierwszym z nich jest program „Mieszkania +”. TS chce w pięć lat doprowadzić do powstania 300 mieszkań dla 1000 osób na Osiedlu Zdrojki Prawe.

-W planie miejscowym już w 2003 roku było przewidziane duże osiedla docelowo dla 6 tys.mieszkań. Jest cała koncepcja zabudowy mieszkań. To nie jest mrzonka, to jest realna rzecz do wykonania- mówił Waldemar Trojan.

Jak dodał cena wynajmu tych mieszkań nie może przekroczyć 10 zł za metr kwadratowy. Mieszkania będzie można wykupić na własność, a w planach jest również infrastruktura towarzysząca.

TS chce przywrócenie pięciu szkół podstawowych w Turku.

-Przywrócenie tych pięciu szkół podstawowych ułatwi życie przede wszystkim uczniom, ale również rodzicom i nauczycielom. Poprawi również warunki dydaktyczne i socjalne i umożliwi pozyskanie pieniędzy z Ministerstwa Edukacji Narodowej- mówił kandydat na burmistrza.

Kolejnym priorytetem jest budowa drogi 3-Z, która połączy ulicę ks.Popiełuszki z ul.Kurpińskiego. Koncepcja ta jest już przewidziana w planie zagospodarowania przestrzennego dla miasta Turku, a dokumentacja projektowa gotowa.

Według członków TS konieczne jest uzbrojenie Tureckiej Strefy Inwestycyjnej, co ułatwi przyciągnięcie do miasta inwestorów.
Ważne jest również zatrzymanie mieszkańców w Turku zwiększając miejskie inwestycje. Planowane jest pozyskanie pieniędzy z zewnątrz i przeznaczanie ich na inwestycje na poziomie nie mniej niż 25 mln.zł rocznie.

Kolejn priorytet to zwolnienie od podatków od nieruchomości dla mieszkańców i budynków mieszkalnych. Planuje się o połowę obniżyć podatek od nieruchomości pod działalność handlową i usługową o powierzchni do 400 metrów kwadratowych.

-Chodzi o to, by stworzyć warunki konkurencyjne dla małego i średniego biznesu, by można było rywalizować z większymi firmami. Myślę że to rozwiązanie się do tego przyczyni- informuje Trojan.

Założeniem jest zniesienie opłaty targowej oraz zwolnienie z opłaty zagospodarowania odpadami rodzin wielodzietnych i osób korzystających z pomocy społecznej.

Jak poinformowano podczas spotkania ważne jest zagospodarowanie w sposób prawidłowy źródeł geotermalnych w Turku.

-Doprowadzę do budowy elektrociepłowni, która umożliwi obniżenie opłaty za energię elektryczną i energię cieplną. Dodatkowo te gorące wody geotermalne wykorzystam do ogrzewania miasta, rekreacji, celów uzdrowiskowych i lecznictwa- mówił kandydat na burmistrza.

Ostatnim celem potencjalnych rządzących jest renowacja turkowskiej starówki, choć jak poinformowano na tym praca się nie skończy.
 
Kto będzie walczył w wyborach? Oto kandydaci Towar...
Dwa auta zderzyły się na Dobrskiej Szosie. Kobieta...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.