Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dla Turku i Turkowian – więcej niż obietnice

Marek Pańczyk

Kandydat na burmistrza Turku, Marek Pańczyk deklaruje, że przekaże 20 proc. miesięcznych wynagrodzeń z pięciu lat kadencji na działania społeczne i charytatywne skierowane do turkowian. Mieszkańcy sami dokonają ich wyboru. Według zarobków obecnego burmistrza byłaby to kwota około 200 tys. zł. Prezentuje też kolejne elementy swojego programu wyborczego.

➢ Marek Pańczyk przez wiele lat współtworzył samorządność w Turku, będąc radnym, a także przewodniczącym Rady Miejskiej, ale też rozwijał samorząd rolniczy – jako członek Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Jest też wieloletnim członkiem Powiatowej Rady Rynku Pracy – organu opiniodawczo - doradczego Powiatowego Urzędu Pracy w Turku i aktywnym przedsiębiorcą.

- Mieszkam i pracuję w Turku od zawsze. Tu urodziły się moje dzieci i tu rozwinąłem swoją działalność, jako rolnik, przedsiębiorca i samorządowiec. Turek miał wtedy ponad 30 tys. mieszkańców. Nigdy nie pomyślałem, że mógłbym Turek opuścić. Nie wyjadę też z Turku dzisiaj, gdy miasto ma problemy, a mieszkańców ma o 6 tysięcy mniej - podkreśla Marek Pańczyk.

Jak zaznacza, teraz jest najlepszy czas na zmiany w Turku, który może być miastem bez publicznych kłótni, oskarżeń, urażonych ambicji i szukania winnych.

- Możemy i musimy z sobą rozmawiać. Będę rozmawiał ze wszystkimi, od których zależy przyszłość naszego miasta. Będę rozmawiał z mieszkańcami Turku. Będę Was pytał o miasto i Wasze problemy. Będę z tymi, którzy mieszkają w Turku od wielu pokoleń i z tymi, którzy pracują w Turku i chcieliby tu zamieszkać - wskazuje w swoim programie wyborczym Marek Pańczyk.

Jakie są jego kolejne cele:

- W Turku nie będzie bardziej i mniej lubianych ulic i osiedli, dobrych i złych stowarzyszeń i klubów, mniej i bardziej mądrych radnych. Dla Turku musimy działać wszyscy, choć tak bardzo się różnimy.

- Współpraca pomiędzy miastem, powiatem i sąsiednimi gminami, która uwzględnia interesy wszystkich samorządów, wzmacnia siły i pozwala rozwijać się naszemu miastu.

- Rodzinne Ogrody Działkowe są wyjątkową wartością dla mieszkańców Turku. Zasługują, aby otoczyć je ochroną i wsparciem.

- Pracuję ze znakomitą ekipą. Są wśród nich samorządowcy, przedsiębiorcy, nauczyciele, pracownicy tureckich firm i instytucji. Jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność za przyszłość Turku !

Materiał wyborczy KWW Marka Pańczyka

Czy rząd chce zrobić rolników „w bambuko”? Protest...
Tuliszków: Złote i Diamentowe gody pełne miłości

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.