Dlaczego stosować antywirus w biznesie?

Antywirus

Coraz częstsze wykorzystywanie w firmach urządzeń podłączonych do Internetu wraz z rosnącym zagrożeniem cyberprzestępców mobilizuje przedsiębiorców do wprowadzenia ochrony swoich firmowych komputerów. Są jednak tacy, którzy zastanawiają się, dlaczego stosować antywirus w biznesie. Czy jest to rzeczywiście niezbędne? Jakie jest ryzyko braku ochrony?

Wpływ złośliwego oprogramowania na pliki biurowe
Mogłoby się wydawać, że zagrożenie pojawia się wtedy, gdy pobiera się podejrzane pliki lub odwiedza się strony stanowiące zagrożenie. Jednak programy, które mogą przejąć częściową kontrolę nad urządzeniem lub doprowadzić do utraty danych są wszechobecne. W pewnych sytuacjach nawet trudno jest zauważyć, że komputer wystawiony jest na zagrożenie lub poddany wpływowi już działającego na dysku robaka czy wirusa.

Do zainfekowania może dojść podczas codziennego przeglądania internetu, czy otwierania wiadomości e-mail. Twórcy takich złośliwych programów prześcigają się w tworzeniu oprawy graficznej łudząco podobnej do oficjalnych grafik bankowości elektronicznej czy innych znanych podmiotów przetwarzających dane poufne. Skuteczna zapora pomaga wyeliminować takie zagrożenia. Oto dlaczego stosować antywirus w biznesie. Czy jednak ochrona może być dowolna? Jakie funkcje powinien mieć antywirus dla firmy?

​Kluczowe rozwiązania w zabezpieczaniu urządzeń biurowych
W pierwszej kolejności skuteczne oprogramowanie zabezpieczające musi mieć skaner poczty e-mail w czasie rzeczywistym. Ze względu na ogromną liczbę wiadomości otrzymywanych elektronicznie rośnie ryzyko występowania w nich złośliwego oprogramowania. Nie zawsze nadawca takiej wiadomości jest znany, a informacja może wyglądać na propozycję współpracy czy zapytanie ofertowe.

Kolejne zagrożenie zachodzi ze strony zainfekowanych stron internetowych. Instalacja systemów szpiegujących na urządzeniu jest niezauważalna bez obecności dobrego antywirusa. Dlatego Bitdefender zaleca stosowanie rozwiązań umożliwiających nie tylko usuwanie złośliwych programów, ale również ich blokadę na etapie próby instalacji. Takie rozwiązanie w sposób skuteczny chroni pliki i dokumenty poufne.

Zapora ogniowa z ang. firewall zapewnia ochronę przed ingerencją osób nieuprawnionych. Tanie antywirusy najczęściej jej nie posiadają. Dostrzeżenie zagrożenia może nie być łatwe bez odpowiedniego programu. Systemy ochrony Bitdefender umożliwiają powstrzymanie wpływu innych osób. Szczególnie jest to przydatne w firmach, które operują na danych osobowych i przechowują poufne informacje.

​Dlaczego nie warto ryzykować
Utrata danych może mieć bardzo przykre konsekwencje liczone w dziesiątkach lub setkach tysięcy złotych strat. Skuteczne oprogramowanie od Bitdefender potrafi poradzić sobie z czyhającymi wokół zagrożeniami. Widać więc dlaczego stosować antywirus w biznesie. To działania świadczące o mądrości i profesjonalizmie, a także świadomości konsekwencji wynikających z zainfekowania podejrzanymi plikami. Zdecydowanie taniej jest zaopatrzyć się w narzędzia zabezpieczające od Bitdefender.
Odprawa służbowa w PSP Turek
Uczniowie szkół średnich rozpoczęli nowy rok szkol...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 22 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.