Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową w 2021 roku?

pozycjonowanie

Eksperci zgodnie przyznają, że rok 2021 będzie czasem jeszcze większej konkurencji marek w sieci. Wiele firm w ostatnich miesiącach gruntownie przeformatowało swój model biznesowy, czyniąc z internetu główny kanał sprzedażowy oraz promocyjny. Jak w nowych realiach utrzymać wysoką pozycję na rynku lub pomnażać swoje udziały? Korzystając ze skutecznych form promocji, takich jak pozycjonowanie strony www.

Co to jest pozycjonowanie (SEO)?

Mianem pozycjonowania strony internetowej określa się działania mające na celu zdobycie przez serwis www jednej z czołowych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Wyższe miejsce w rankingu na określone słowa kluczowe to więcej użytkowników odwiedzających stronę, a więc – wzrost liczby potencjalnych klientów firmy lub sklepu internetowego.

Działania SEO mogą być realizowane dla dowolnego przedsięwzięcia internetowego: firmowej strony www, sklepu online, bloga czy aplikacji. Pozycjonowanie strony www stanowi proces o charakterze ciągłym i powinno być prowadzone w wielu wymiarach. Podstawowe elementy SEO to m.in.:
- audyt witryny,
- wybór słów kluczowych opisujących firmę w sieci, np. „tanie buty Wrocław”
- techniczna optymalizacja strony,
- budowa zaplecza linkowego dla domeny,
- tworzenie wartościowej treści (contentu) nasyconego słowami kluczowymi,
a także wiele innych czynności, które wykonane w odpowiedniej kolejności zapewnią witrynie internetowej awans w wynikach wyszukiwania, przekładający się na zwiększenie popularności marki.

Jakie korzyści przynosi firmom pozycjonowanie strony www?

Warto zdać sobie sprawę z faktu, że zalety pozycjonowania to nie tylko wyższa pozycja strony w Google. Przede wszystkim, działania SEO pozwalają docierać z ofertą firmy do osób realnie zainteresowanych jej ofertą – internautów wpisujących w wyszukiwarkę konkretne zapytania. Wzrost ruchu na stronie skutkujący pozyskiwaniem nowych klientów przekłada się na zwiększenie sprzedaży produktów i usług. Dlatego pozycjonowanie strony www należy do tych działań, dla których wskaźnik ROI (zwrotu z inwestycji), jest najwyższy.

Nie sposób pominąć również wizerunkowych korzyści pozycjonowania, które stanowi obecnie jeden z podstawowych czynników przewagi konkurencyjnej. Dla konsumenta wysoka pozycja w rankingu to często synonim profesjonalizmu i stabilności firmy, która jawi się jako godna zaufania. Do zalet działań SEO należą również budowa świadomości marki wśród odbiorców oraz – pośrednio – kształtowanie eksperckiego PR-u przedsiębiorstwa.

Kto powinien rozważyć inwestycję w pozycjonowanie stron internetowych?

Biorąc pod uwagę szerokie spektrum korzyści, jakie niosą ze sobą działania SEO, pozycjonowanie strony www będzie odpowiednią strategią promocji dla każdej marki, której klienci korzystają z sieci. W mocno konkurencyjnych branżach, np. e-commerce, SEO stanowi absolutnie podstawowy warunek do tego, by w ogóle zaistnieć na rynku. Jednak z pozycjonowania mogą i powinny korzystać nie tylko sklepy internetowe, ale także małe, średnie i duże firmy. Zarówno te działające na ogólnopolskim i międzynarodowym rynku, jak i docierające do lokalnych odbiorców z tego samego regionu, miasta czy dzielnicy.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl


WOŚP: Apel Miejskiego Domu Kultury w Turku!
Praca zdalna w czasach pandemii – 4 porady poparte...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 26 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.