Dlaczego warto zapisać dziecko na karate

Dlaczego warto zapisać dziecko na karate

Karate to sztuka walki, która dobrze wpływa na ciało i umysł. Warto trenować Karate, aby poprawić samopoczucie i kondycję fizyczną, nabrać pozytywnej energii i pewności siebie, być zdyscyplinowanym i osiągać wyznaczone cele. Tego wszystkiego można się nauczyć w Turkowskim Klubie Karate OYAMA.

Na zajęciach Karate dzieci uczą się opanowania, spokoju i dyscypliny. Trener (shihan, sensei lub sempai) nie ma problemu z opanowaniem grupy. W dojo, czyli w sali, w której się trenuje, panują określone zasady. Tutaj należy przestrzegać m.in. zasad postępowania, nauki i posłuszeństwa względem rodziców i trenerów. Karate jest więc bardzo pomocne w procesie wychowawczym dla rodziców.

Nie oznacza to jednak, że na treningach w Turkowskim Klubie Karate OYAMA panuje wojskowa atmosfera. Wprost przeciwnie. Jest wesoło i radośnie, dzieciaki ze sobą rywalizują, ale także współpracują w zabawach drużynowych. Potwierdzić to mogą dzieci, które uczestniczą w tych zajęciach, oraz ich rodzice. Bo w trakcie sezonu, czyli od września do końca czerwca, Klub organizuje także zajęcia wspólne, integrujące dzieciaki i rodziców. To między innymi oczekiwana przez klubowiczów impreza mikołajkowa, to wspólne wiosenne szwędanie się po leśnych duktach bądź plenerowe niespodzianki na zakończenie sezonu.

Treningi Karate są idealne dla dzieci, gdyż zawierają bardzo dużo elementów, ćwiczeń ogólnorozwojowych, nie wykonywanych podczas zajęć wychowania fizycznego. Ćwicząc techniki Kata dziecko doskonali koordynację ruchową i zachowanie właściwej postawy. Walki w dojo (zawsze bezpieczne, z wykorzystaniem ochraniaczy) uczą pewności siebie i umiejętności patrzenia przeciwnikowi w oczy. Wielu rodziców zauważa, że ich dziecko stało się pewniejsze siebie i przestało być w szkole ofiarą swoich niemiłych kolegów.

Dlatego, serdecznie zachęcamy do zapisania dziecka, a także siebie, na zajęcia w Turkowskim Klubie Karate Oyama. U nas trenują dzieci i rodzice. Zapraszamy na zajęcia wszystkie osoby zainteresowane podniesieniem swojej sprawności fizycznej, nauczeniem się technik i sztuk walk, poprawą swojego bezpieczeństwa, poznaniem nowych sympatycznych ludzi oraz dobrym i efektywnym spędzaniem wolnego czasu.

Turkowski Klub Karate OYAMA oferuje:
-zajęcia z Karate dla dzieci, oraz z Karate, Muay Thai i Kickoboxingu dla dorosłych
-dla dzieci zajęcia z instruktorem na basenie
-miłą, rodzinną atmosferę
-udział w zawodach i mistrzostwach
-możliwość uczestnictwa w wakacyjnym obozie pełnym wrażeń

Pierwszy trening jest za darmowy. Dziecko może wtedy spróbować elementów karate, poznać nowych kolegów i koleżanki oraz miło spędzić wolny czas, z dala od uzależniających telefonów, komputerów i gier.

Turkowski Klub Karate OYAMA
Ul. Powstańców Wielkopolskich (białe wejście z prawej strony)
Nasza strona: www.karate.turek.pl
Nasz fanpage na facebook: www.facebook.com/oyamaturek/
Kontakt tel. 504 227 573

 

Anna Majda: Nie jestem oderwana od rzeczywistości,...
Władysławów: Bezpieczny powrót do szkoły

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 05 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.