Dlaczego warto zostać technikiem usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych

Branża beauty w Polsce nieustannie się rozwija i jak twierdzą eksperci, sytuacja ta nie ulegnie pogorszeniu w najbliższych latach. Wręcz przeciwnie - świadomość znaczenia nienagannego wyglądu w życiu zawodowym i osobistym sprawia, że coraz więcej osób będzie korzystało z usług profesjonalnych kosmetyczek. Profesja ta wiąże się nie tylko z wysokimi zarobkami, ale również możliwością ciągłego rozwoju zawodowego. Technikom usług kosmetycznych dedykowanych jest wiele ciekawych szkoleń, wykładów oraz konferencji, dzięki którym mogą oni poszerzać swoje kompetencje i umiejętności. To jednak nie wszystkie zalety pracy w branży urodowej.

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Osoby na stanowisku technika usług kosmetycznych, wykonują zabiegi lecznicze i upiększające, a także dokonują diagnozy pod kątem problemów skórnych. Rozległa wiedza w tym zakresie pozwala im pomagać pacjentom, którzy borykają się z uporczywym trądzikiem, bliznami, przebarwieniami, cellulitem, zmarszczkami lub pękającymi naczynkami. Zawodowy technik usług kosmetycznych rozpoznaje rodzaje cery i pomaga w dobraniu odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Osoba na tym stanowisku może także specjalizować się w innych dziedzinach, takich wizaż (charakteryzacje, makijaże dzienne i wieczorowe, doczepianie rzęs) czy stylizacja paznokci.

Czy warto zostać technikiem usług kosmetycznych?

Zawód technika usług kosmetycznych daje wiele możliwości rozwoju, ponieważ kosmetyczkom dedykowane są liczne szkolenia oraz kursy z różnych dziedzin. Zdobywanie nowych umiejętności to także szansa szansa na poszerzenie grona klientów, zainteresowanych profesjonalnymi zabiegami. W profesji tej niezwykle ważne jest również śledzenie najnowszych trendów urodowych i kosmetycznych.

Wykwalifikowany technik usług kosmetycznych w Poznaniu i okolicach, nie musi obawiać się trudności w znalezieniu zatrudnienia. Jak wynika z prognoz „Barometru zawodów” na 2020 rok, w województwie Wielkopolskim wciąż brakuje osób do pracy w tej profesji. Kosmetyczki mogą liczyć na szybkie zdobycie pracy w gabinetach medycyny estetycznej, salonach odnowy biologicznej, SPA, hotelach, sanatoriach, studiach wizażu, a także laboratoriach kosmetycznych. Inną możliwością jest również otworzenie działalności gospodarczej i praca na własny rachunek, jednak wiąże się ona z koniecznością zakupu sprzętu oraz wynajmu pomieszczenia.

Jak zostać technikiem kosmetycznym?

Osoby zainteresowane tą profesją muszą ukończyć szkołę policealną w Poznaniu oraz zdać egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Nauka na kierunku technika usług kosmetycznych trwa dwa lata. W podstawie programowej znajdują się nie tylko przedmioty teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne. W Szkole Policealnej GoWork.pl przyszli technicy usług kosmetycznych uczą się na sprzęcie wykorzystywanym w profesjonalnych salonach urody. Mają oni do dyspozycji m.in. lampy sollux, aparaty do galwanizacji, mikrodermabrazji, mezoterapii bezigłowej, wapozon i wiele innych.

Władysławów: Europy oczami przedszkolaków oraz ucz...
Witryna chłodnicza – niezbędne wyposażenie w Twoim...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 01 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.