Wideo: Dni Turku i Gminy Turek już niebawem. Zapraszamy!

Dni Turku i Gminy Turek

Przed nami wiele muzycznych atrakcji oraz niezapomniane emocje. Już w połowie sierpnia odbędą się Dni Turku i Gminy Turek na które już teraz serdecznie zapraszamy. Niespodzianki przygotowano zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Dni Turku i Gminy Turek odbędą się w dniach 13-14 sierpnia na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku.

Podczas wydarzenia nie zabraknie muzycznych emocji zarówno w wykonaniu znanych w całej Polsce i za granicami kraju artystów, jak i lokalnych muzyków.

Na scenie wystąpi między innymi zespół Cross Road założony na początku 2021 roku. Muzyka, którą zaprezentują to Heavy Metal/Doom Metal w stylu lat 70tych i 80tych. W skład zespołu wchodzą Ausen - Bas Weezle - Perkusja Shutter - Gitara solowa/prowadząca Dave The Grave - Gitara rytmiczna/wokal.

Z całą pewnością każdemu do gustu przypadnie muzyka prezentowana przez „3 po trzy” niedziela. Tę grupę muzyczną tworzy trzech pasjonatów muzyki: Marcin Kwietniewski - gitara bas, Paweł Majewski - gitara elektryczna i Paweł Wierzbicki - perkusja. Muzyków można zobaczyć także w kapeli podwórkowej „Zza Roga”. Grupa powstała we wrześniu 2020 roku. Obok wymienionych zespół wspomaga młodzież - podopieczni Anety Janiak, nauczycielki muzyki w Szkole Podstawowej nr 5. Wokal w „3 po trzy” prezentują Hania Harasna, Nina Kostrzewa i Mateusz Maćczak. Repertuar grupy jest zróżnicowany- od popu, przez swing po jazz.

Z całą pewnością wiele osób będzie miało ochotę spotkać Andrzeja Piasecznego „Piaska”. Polskiego piosenkarza i autora tekstów nikomu nie trzeba przedstawiać, bowiem znany jest od dawna jako jedna z gwiazd sceny muzycznej.

Na scenie zobaczyć będziemy mogli grupę Kobranocka. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego) jest ich abstrakcyjna metaforyka.

Wielu fanów znajdzie zespół Czerwone Gitary. Ten jeden z najpopularniejszych polskich zespołów lat sześćdziesiątych powstał w Gdańsku w styczniu 1965. Pierwsze koncerty miały miejsce w sopockim klubie "Non-Stop", zaś niebawem grupa nagrała pierwszy singiel Bo Ty się boisz myszy.

Wyjątkowe dźwięki popłyną ze sceny podczas występu Ornette. Twórczość ORNETTE to kwintesencja energetycznego rock and roll’a. Program autorski przeplatany jest przebojami gigantów polskiej sceny rockowej, w nowatorskich aranżacjach ORNETTE. Ponad 20 lat scenicznego doświadczenia Grzegorza „Ornette” Stępnia i muzyków formacji ORNETTE gwarantują świetny kontakt z publicznością i niezapomniane przeżycia na koncertach.

Podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla dzieci, stoisk gastronomicznych oraz wielu atrakcji z których każdy będzie mógł skorzystać.

Poniżej przedstawiamy jeden z utworów lokalnego zespołu, którego na żywo będzie można słuchać podczas nadchodzących Dni Turku i Gminy Turek.

Tuliszków: Kolejne umowy podpisane! Program Klub S...
Tuliszków: Umowa na kolejną inwestycję została pod...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.