Do szkół po świętach wielkanocnych. Rząd wprowadza stan epidemii

Łukasz Szumowski

Wbrew początkowym planom uczniowie nie wrócą do szkół po 25 marca. Być może lekcje zostaną wznowione po Wielkanocy. - Najbliższe dwa, trzy tygodnie, do świąt, muszą być tygodniami pełnej społecznej dyscypliny - powiedział premier Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Podczas wieczornej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił w Polsce stan epidemii. Co taka decyzja oznacza w praktyce? Minister Zdrowia może np. ograniczyć poruszanie się w specjalnie wyznaczonych strefach, a także na mocy ustawy o chorobach zakaźnych wyznaczać rolę personelu służb państwowych w zwalczaniu epidemii bądź też decydować o zamykaniu określonych zakładów pracy.

- Ogłoszenie stanu epidemii w kraju jest trudną decyzją, ale jak popatrzymy na liczbę osób, która umiera codziennie we Francji czy Włoszech, to myślę, że te trudne decyzje, odpowiedzialne zachowania Polaków, ratują życie - przekonywał szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.

Premier zapowiedział również, że szkoły pozostaną zamknięte do świąt wielkanocnych (12-13 kwietnia).

- Rodziców prosimy o pewną wyrozumiałość. Nie zawsze wszystko udaje się najlepiej, ale przy wspólnym wysiłku doprowadzimy do tego, że nasze dzieci będą bezpieczniejsze i nie zmarnują tego czasu - powiedział Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Koronawirus: Pozytywny bilans tygodnia
Wideo: Komunikat Starosty Tureckiego w związku z z...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.