Dobra: Dzień Edukacji Narodowej

W skromnym wymiarze pracownicy oświaty w Gminie Dobra obchodzili w przeddzień Dnia Nauczyciela swoje święto.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Mieszkańcy Strachocic ocalili zabłąkanego bociana

Wycieńczony bocian, który błąkał się przy Placu Słowackiego w Dobrej zginąłby zapewne, gdyby nie pomoc mieszkańców, którzy dokarmiali go i próbowali schwytać wspólnie ze strażakami. Udało się to dopiero w Strachocicach. 
  2 komentarze
2 komentarze

Dobra: Nowa kuchnia w zespole szkolno-przedszkolnym w Piekarach

Szkoła w Piekarach może pochwalić się nową kuchnią która została wyremontowana w ramach środków projektu "posiłek w szkole i w domu moduł trzeci".
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: DPS w Skęczniewie z nowym grantem

W dniu 24.08.2020r. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Skęcznie Sylwia Tereszkiewicz podpisała umowę z przedstawicielem Województwa Wielkopolskiego - Dyrektorem Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poznaniu Grzegorzem Grygielem o powierzenie grantu w ramach projektu „Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce” realizowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, II Oś Priorytetowa – Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Był czas żniw, czas na świętowanie. Modlitwą podziękowano za tegoroczne plony

Huczne świętowanie dożynek trzeba było w tym roku odłożyć na bok. Nie oznacza to jednak, że Święto Plonów pozbawione zostało uroczystej i podniosłej oprawy. Podczas mszy świętej rolnicy z gminy Dobra podziękowali za udane zbiory. Nie zabrakło też tradycyjnych dożynkowych wieńców.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Wysłużonego stara zmienili na volvo. Druhowie z Piekar z nowym wozem

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekarach (gmina Dobra) jako pierwsi z powiatu w tym roku powitali w swojej z jednostce nowy, wymarzony wóz strażacki. Auto wjechało do Piekar z wielką pompą, a teraz jest już oficjalnie przekazane do użytkowania. Dotychczas wspomagający jednostkę samochód ratowniczo- gaśniczy trafił do druhów z Rzechty.

  10 komentarze
10 komentarze

Wideo: Chopin pod strzechy, czyli „Kultura w sieci”

Urodzona w Petersburgu, a mieszkająca w niewielkim Zagaju w gminie Dobra pianistka Lena Ledoff jest autorką projektu „Chopin pod strzechy”, który został wyróżniony w programie stypendialnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „Kultura w sieci”.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Śledczy przesłuchają pracowników ubojni w Linnem i sprawdzą monitoring

Prokuratura informuje o kolejnym etapie śledztwa w sprawie znęcania się nad zwierzętami przywożonymi do ubojni w Linnem (gmina Dobra). Sprawdzono już jakie podmioty przywoziły bydło do zakładu. Przesłuchani zostaną także zarówno pracownicy firmy jak i nadzór weterynaryjny. 
  1 komentarz
1 komentarz

Dobra: 130 rocznica urodzin Aleksandra Stefana Dzierżawskiego

Aleksander Stefan Dzierżawski- urodzony w Mikulicach polski ekonomista, dziennikarz, polityk oraz działacz społeczny. 130 rocznicę jego urodzin obchodziliśmy w niedzielę, 9 sierpnia. Głównymi organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dobrskiej oraz Centrum Kultury w Dobrej.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Samorząd wspomoże Państwową Straż Pożarną i powiat turecki

Przyjmując zmiany w budżecie podczas czwartkowej (23 lipca) sesji dobry radni zdecydowali m.in. o udzieleniu wsparcia finansowanego dla powiatu tureckiego na remont jednej z dróg na terenie gminy Dobra, dotacji dla Państwowej Straży Pożarnej i przekazaniu środków na zakup auta dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Żeronicach.  Radny Wszędybył dopytywał jednak, czy wsparcie dla straży pożarnej i ŚDS rzeczywiście jest konieczne.
 
  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.