Dobra: Samorządowcy z Kawęczyna najlepsi na boisku

Za nami turniej, który każdego roku budzi wiele pozytywnych emocji. Dużo optymizmu, dystans do siebie oraz rzecz jasna godne uwagi umiejętności samorządowców. Właśnie tym cechują się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tureckiego w Piłce Halowej.
 
  2 komentarze
2 komentarze

Dobra: W gminie powstanie sześć nowych dróg

W czwartek, 16 marca burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler wraz ze skarbnikiem Beatą Kmieć podpisali umowy na budowę 6 dróg na terenie Gminy Dobra o łącznej długości ok. 5,25 km. Wykonawcą inwestycji wyłonionym z przetargu jest firma SARBUD Sp. z o.o.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Muzyka i tańce dla wszystkich pań

Muzyka, tańce oraz wyśmienite nastroje zawitały do Hali Sportowej w Dobrej. Właśnie tam, w sobotę 11 marca obchodzono Dzień Kobiet. Jak co roku zabawa była wyśmienita i z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Dobra: Tropem Wilczym, czyli Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę, 6 marca o godzinie 13:30 po raz drugi w Dobrej wystartował Bieg Tropem Wilczym. Aura sprzyjała inicjatywie, a i chętnych chcących wziąć udział w przedsięwzięciu nie zabrakło, bowiem łącznie na starcie stanęło 95 zawodników.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Dobra: Wyklęci - niezłomni i nieugięci. W Czystym uczczono pamięć poległych żołnierzy

 

W Polsce 1 marca od 2011 roku obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia upamiętniamy tych żołnierzy, którzy nie złożyli broni po zakończeniu II wojny światowej , ale sprzeciwiali się narzuconej władzy.

  4 komentarze
4 komentarze

Dobra: Marszałek zagościł na sesji rady miejskiej

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski był gościem specjalnym podczas wtorkowej (28 lutego) sesji rady miejskiej w Dobrej. Tematem wizyty było podsumowanie dotychczasowej współpracy dobrskiego samorządu z samorządem województwa wielkopolskiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Pożar turbiny wiatrowej w Dąbrowie. Straty szacowane na około dwa miliony złotych

Blisko dwa miliony złotych strat przyniósł pożar turbiny, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę (17/18 lutego) na farmie wiatrowej w gminie Dobra.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: 170 osób bawiło się na Karnawałowej Biesiadzie Seniorów

170 osób bawi się 16 lutego na XII Karnawałowej Biesiadzie Seniorów w Dobrej. Po 2 letniej przerwie spowodowanej pandemią uczestnicy zabawy mają wiele wigoru, chęci i zapału do wspólnej zabawy i świętowania.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Nowe sale i winda - z myślą o rehabilitacji i terapii mieszkańców

Ponad pół miliona złotych kosztowała adaptacja pomieszczeń na cele rehabilitacyjno-terapeutyczne i montaż widny w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie. Niemal połowa tej kwoty to dofinansowanie z PFRON.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Strażacy rywalizowali na boisku i pomagali Basi

Siedem drużyn wzięło udział w gminnym turnieju halowej piłki nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych w Dobrej. Rywalizacja wsparta została charytatywnym akcentem. 
 
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.