Dobra: Mieszkańcy chcą obwodnicy. Ministerstwo odpowiada: Nie teraz

To krzywdzące i niezrozumiałe - tak mieszkańcy Dobrej określili fakt, że ich miejscowość nie znalazła się na liście dróg objętych planem budowy 100 obwodnic. Napisali petycję do ministerstwa, jednak odpowiedź nie pozostawia złudzeń.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Dobra: Mieszkań komunalnych przybywa - małymi krokami do celu

- Powoli, małymi krokami staramy się powiększać zasób mieszkań socjalnych czy komunalnych - informował podczas sesji rady miejskiej w Dobrej burmistrz Tadeusz Gebler. Była to odpowiedź na pytanie o budowie mieszkań komunalnych na wzór gminy Rychwał. 
  1 komentarz
1 komentarz

Strażacy z Piekar z pieniędzmi na wóz, czyli zmiany w budżecie Dobrej

Podczas czwartkowej (14 maja) sesji miejskiej w Dobrej radni pochylili się nad zmianami w samorządowym budżecie. Jedna z nich związana była z zakupem średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekarach. 
  1 komentarz
1 komentarz

Dobra: Obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

"Przed Twe ołtarze zanosimy błaganie Ojczyznę Naszą Pobłogosław Panie" – słowami tej pieśni mieszkańcy gminy Dobra rozpoczęli obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Dzień Strażaka inny niż dotychczas. Życzenia, gratulacje i nowy samochód dla Piekar

-Spotkaliśmy się w zgoła odmiennej rzeczywistości jak jeszcze mogło by to mieć miejsce kilka miesięcy temu. Panujący stan epidemii nie pozwala nam na bardziej doniosłe i uroczyste obchody Dnia Strażaka- mówił Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler podczas skromnej uroczystości, która miała miejsce 2 maja.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Dobra: Środki ochrony dla Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie

Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler mając na uwadze trudną sytuację mieszkańców oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie, którzy należą do grupy osób szczególnie narażonych w czasie epidemii koronawirusa w dniu 23 kwietnia zainicjował akcję pomocy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Umowa na badania dla DPS w Skęczniewie podpisana

Jako jeden z pierwszych, Powiat Turecki podpisał umowę na wykonanie badań genetycznych PCR w celu identyfikacji zakażenia koronawirusem dla pracowników i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Gmina przyjazna pszczołom

Zmiany klimatyczne i stosowane w rolnictwie opryski sprawiają, że coraz większym problemem staje się wymieranie pszczół. Samorząd gminy Dobra ubiega się o dofinansowanie na zakup sadzonek drzew miododajnych. Środki na ten cel przekazuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Poszli w procesji mimo zakazu. Dostaną kary czy będą okrzyknięci bohaterami?

Święta Wielkanocne obfitują w dużą ilość lokalnych tradycji. Jedną z nich od wielu lat kultywuje się w Dobrej. W tym roku procesja Emaus ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone ograniczenia w przemieszaniu nie została zorganizowana przez parafię. Mimo to wierni i tak uczynili zadość temu zwyczajowi i zorganizowali zgromadzenie w szlachetnej intencji. Czy należy ich ukarać czy uznać za bohaterów?

  67 komentarze
Etykiety:
67 komentarze

Dobra: Śledczy analizują nagrania i dokumentację w sprawie transportu zwierząt do ubojni w Linnem

Trwa śledztwo w sprawie ubojni w Linnym. Śledczy drobiazgowo analizują m.in. wielogodzinne zapisy nagrań rejestrujących rozładunek zwierząt.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.