Dobra: Samorząd wspomoże Państwową Straż Pożarną i powiat turecki

Przyjmując zmiany w budżecie podczas czwartkowej (23 lipca) sesji dobry radni zdecydowali m.in. o udzieleniu wsparcia finansowanego dla powiatu tureckiego na remont jednej z dróg na terenie gminy Dobra, dotacji dla Państwowej Straży Pożarnej i przekazaniu środków na zakup auta dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Żeronicach.  Radny Wszędybył dopytywał jednak, czy wsparcie dla straży pożarnej i ŚDS rzeczywiście jest konieczne.
 
  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Dobra: Podopieczna DPS poważnie poszkodowana w pożarze. Na pomoc wezwano śmigłowiec

Do dramatycznych scen doszło w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie (gmina Dobra). Najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia zapaliło się ubranie jednej z podopiecznych. Kobieta jest poważnie ranna i do szpitala została przetransportowana śmigłowcem LPR.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Wideo: Budynek w ogniu! Duży pożar na Kilińskiego w Dobrej

Kilkanaście minut przed godz. 12.00, w środę, 1 lipca, służby otrzymały zgłoszenie o pożarze w Dobrej. Na miejsce wciąż dysponowane są kolejne jednostki straży pożarnej. Już teraz wiadomo, że cała akcja gaśnicza potrwa jeszcze kilka godzin.

  2 komentarze
2 komentarze

Dobra: Budżet za 2019 rok dobrze wykonany. Burmistrz Gebler z wotum zaufania i absolutorium

Wykonanie ubiegłorocznego budżetu zostało pozytywnie ocenione przez radnych gminy Dobra. Swoje poparcie wyrazili oni udzielając burmistrzowi Tadeuszowi Geblerowi wotum zaufania oraz absolutorium.

  4 komentarze
4 komentarze

Dobra: Laweta dachowała w Rzymsku. Nikomu nic się nie stało

Dzisiaj, tj. 29 czerwca około godziny 15.00 doszło do wypadku w miejscowości Rzymsko w gminie Dobra. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

  2 komentarze
2 komentarze

Pandemia nie przerwała tradycji w Skęczniewie

Mieszkańcy Skęczniewa i okolic od zawsze w barwny i widowiskowy sposób pielęgnują tradycję układania kwietnych dywanów na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Chociaż z racji pandemii tegoroczne procesje we wszystkich parafiach wyglądają inaczej, to w Skęczniewie nie zabrakło kolorowych kobierców. 
  0 komentarze
0 komentarze

Żłobek w Dobrej rośnie w siłę. Wojewoda podpisała umowę na dofinansowanie

Praca, zaangażowanie i współdziałanie sprawiły, że dziś w Dobrej powstaje żłobek dla najmłodszych mieszkańców. Podczas uroczystego spotkania wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała umowę na dofinansowanie z rządowego programu Maluch+, które stanowi istotny wkład w tę inwestycję.

  4 komentarze
4 komentarze

Dobra: Otwarcie drogi gminnej Długa Wieś – Moczydła

W piątek 5 czerwca odbyło się otwarcie drogi gminnej Długa Wieś - Moczydła. Inwestycja ta była realizowana w ramach programu budowy (przebudowy) dróg dojazdowych do gruntów rolnych realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, funduszu sołeckiego sołectwa Moczydła oraz w największej części z budżetu Gminy Dobra.

  4 komentarze
4 komentarze

Dobra: Dzień Dziecka z popcornem i watą cukrową

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy najważniejsze są dzieci. Właśnie najmłodszych niespodziankę sprawiono w Dobrej. Darmowy popcorn oraz wata cukrowa ucieszyła niejednego mieszkańca, a to wszystko z okazji Dnia Dziecka.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Dobra: Mieszkańcy chcą obwodnicy. Ministerstwo odpowiada: Nie teraz

To krzywdzące i niezrozumiałe - tak mieszkańcy Dobrej określili fakt, że ich miejscowość nie znalazła się na liście dróg objętych planem budowy 100 obwodnic. Napisali petycję do ministerstwa, jednak odpowiedź nie pozostawia złudzeń.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.