Dobra: Makulaturę zbieramy o środowisko dbamy

Wzorem ubiegłego roku Urząd Miejski w Dobrej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piekarach, Biblioteka Publiczna w Dobrej oraz Stowarzyszenie Aktywny Orlik zachęca wszystkie dzieci, rodziców a także mieszkańców gminy do zbiórki makulatury.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Wideo: Mimo pandemii procesja Emaus wyruszyła na szlak

Dobrski Emaus to najstarsza wielkanocna tradycja religijna w regionie. W tym roku pątnikom nie przeszkodziła pandemia koronawirusa i procesja o świcie wyruszyła na swój utarty przez setki lat szlak.

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Dobra: Transport Door-to-door rozpoczęty

Od 1 kwietnia w naszej gminie rozpoczęliśmy realizację usług transportowych door to door (od drzwi do drzwi) w ramach projektu pn. "Usługi indywidualnego transportu door-to-door w Gminie Dobra", realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, skierowanego do pełnoletnich osób o ograniczonej mobilności.

  2 komentarze
2 komentarze

Dobra: Dwie Martyny...Dwie laureatki w ZS-P

Dnia 22 marca 2021 r. zostały ogłoszone wyniki dwóch ostatnich finałów konkursów organizowanych przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Zapełniamy serce w szczytnym celu

15 marca oficjalnie stanęło pierwsze na terenie Gminy Dobra metalowe serce na nakrętki. Jest to nie tylko proekologiczne przedsięwzięcie, ale przede wszystkim inicjatywa niosąca pomoc. Serce zostało ufundowane przez Stowarzyszenie Aktywny Orlik w Dobrej oraz Gminę Dobra, a jego wykonawcą była firma TOM-KRIS z Kawęczyna. Serce znajduję się tuż obok Hali Sportowej i boiska Orlik.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Gm. Dobra: Nowe auto do transportu „Door to Door”

Gmina Dobra może już pochwalić się nowym samochodem, który przeznaczony jest do przewozu osób niepełnosprawnych. Auto zostało zakupione w ramach usługi indywidualnego transportu „Door to Door”.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Wideo: Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie…

Samorządowcy z gminy Dobra zdążyli już przyzwyczaić mieszkanki do tego, że z okazji Dnia Kobiet przygotowują zaskakujące atrakcje. W organizacji tegorocznego występu nie przeszkodziła nawet pandemia. Jak wyszło? Zobaczcie sami!

  19 komentarze
19 komentarze

Dobra: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W Polsce 1 marca od 2011 roku obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu upamiętniamy tych żołnierzy, którzy nie złożyli broni po zakończeniu II wojny światowej , ale sprzeciwiali się narzuconej władzy.

  3 komentarze
3 komentarze

Dobra: Mieszkańcy i pracownicy DPS zaszczepieni

25 stycznia br. Starosta Turecki Dariusz Kałużny odbył rozmowę z Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie p. Sylwią Kamińską – Tereszkiewicz nt. bieżącego zabezpieczania mieszkańców DPS przed COVID -19. Z uzyskanych informacji wynika, że większość mieszkańców i pracowników DPS- u zostało już zaszczepionych przeciw wirusowi.

  3 komentarze
3 komentarze

Dobra: Radni jednogłośnie za budżetem na 2021 rok

W gminie Dobra w dużej mierze dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym udało się wygospodarować blisko 4,5 mln zł na zadania inwestycyjne. Radni poparli przedstawiony im projekt uchwały budżetowej bez sprzeciwu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.