Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Druga kadencja przed Tadeuszem Geblerem. Ponad 86 proc. mieszkańców było na "tak"

Burmistrzem Dobrej na kolejną, pięcioletnią kadencje został Tadeusz Gebler. Samorządowiec twyborów szedł pod szyldem Trzeciej Drogi, czyli koalicji Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: średniowieczna tradycja wciąż żywa. Tłumy na procesji Emaus

Tradycyjnie jak co roku w czasie Świąt Wielkanocnych mężczyźni zbierają się, by wziąć udział w niezwykłej procesji. Jest ona jedyna w swoim rodzaju, bowiem kobiety nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu. Tradycja znana jest miedzy innymi mieszkańcom Dobrej.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Śniadanie Wielkanocne Kół Gospodyń Wiejskich

W niedzielę 24 marca o godzinie 14.00 w strażnicy OSP w Piekarach obyło się Śniadanie Wielkanocne Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Dobra.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Sprzątania cmentarza ewangelicko-augsburskiego na Młynach Piekarskich

W sobotnie przedpołudnie 16 marca członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Dobrskiej zorganizowali akcję sprzątania cmentarza ewangelicko-augsburskiego na Młynach Piekarskich.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Wspaniała zabawa i szczytny cel podczas Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej dla firm Ambro CUP

Za nami Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla firm Ambro CUP. Wydarzenie , które odbyło się w sobotę, 2 marca było wyjątkowe, bowiem nie liczyło się kto zwycięży. Ważna była pomoc osobie potrzebującej oraz szczytny cel.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Od 2011 roku w naszym kraju dzień 1 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Upamiętniamy wówczas żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia którzy nie złożyli broni po 1945 roku. Jak co roku w Czystym w gmina Dobra w miejscu pamięci odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  4 komentarze
4 komentarze

Dobra: Jubileusz 50- lecia zawarcia związku małżeńskiego

8 lutego odbyła się uroczystość wręczenia medali "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" 5 parom małżeńskim z gminy Dobra, które zawarły związek małżeński w 1973 roku. W uroczystości uczestniczyło również 8 par małżeńskich, które w 2023 roku obchodziły 45 rocznicę ślubu.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Druhowie ze Skęczniewa najlepsi w piłkarskim turnieju drużyn OSP

Za nami pełen pozytywnych emocji Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych. Rywalizacja była duża, ale ostatecznie pierwsze miejsce zajęli zawodnicy ze Skęczniewa.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Wyjątkowa zabawa podczas Karnawałowej Biesiady Seniorów

Trzynaście zespołów z powiatu tureckiego i sieradzkiego reprezentowało swoje wokalne zdolności. Wydarzenie było nie tylko pełne muzyki, ale również dobrej zabawy i okazją do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy otworzyła serca i portfele

W niedzielę, 29 stycznia odbył się koncert finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy gminy Dobra zebrali się w Hali Sportowej w Dobrej, by wspólnie pomagać i wesprzeć tegoroczną akcję.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.