Dobra: Będzie bezpieczniej - dla kierowców i dla pieszych. Nowa droga w gminie oddana do użytku

Oddanie Drogi w Dobrej

Nowa nawierzchnia, chodniki - wszystko po to, aby było wygodnie i bezpieczniej - zarówno dla kierowców i dla pieszych. Dziś oficjalnie oddano do użytku pierwszy etap prac na drodze biegnącej z Dobrej przez miejscowości Linne i Ostrówek.

Droga przebiegająca przez trzy miejscowości została wykonana dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Wniosek na pierwszy etap, którego budowę właśnie zakończono złożono wiosną ubiegłego roku. Kwota kosztorysowa opiewała na 1,182 mln zł. Ostatecznie po przetargu wartość zmniejszyła się do 832 tys. zł, a przyznane dofinansowanie wyniosło połowę. Prace wykonała firma Rol Dróg i jak podkreślał burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, inwestycję ukończono w zakładanym terminie i bez żadnym problemów.

Przebudowano 990 metrów drogi, której całość liczy ponad cztery kilometry. Na pozostałe etapy także złożono wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych. Przy nowej drodze powstały chodniki, część już istniejących przeszła natomiast renowację.

- Inwestycja ta z pewnością poprawiła bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, ale też sąsiedniej gminy Kawęczyn. Jest mocno uczęszczana, znajduje nie przy niej jedna z największych firm, jeśli chodzi o zatrudnienie. Zarówno chodniki jak i poprawiona wierzchnia poprawi bezpieczeństwo mieszkańców - mówił Tadeusz Gebler podczas dzisiejszego wydarzenia.

Jak podkreślał burmistrz, odbiór nowej drogi to doskonała okazja do podziękowania za to, że taki program jak Fundusz Dróg Samorządowych funkcjonuje i w pewien sposób odciąża gminy.

- Jest łatwiej nam pewne decyzje podejmować, gdy wiemy że druga połowa środków finansowych do nas wpłynie - wskazywał Tadeusz Gebler.

Do odnowienia zostały jeszcze ponad trzy kilometry drogi. Szacunkowy koszt kolejnego etapu to 2,9 mln zł, jednak władze gminy mają nadzieję, że zmniejszy się on po przetargu. Inwestycja jest jednak uzależniona od tego czy gmina Dobra otrzyma dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Burmistrz Gebler dziękował także obecnemu podczas odbioru drogi posłowi Ryszardowi Bartosikowi, ponieważ - jak zaznaczył - Fundusz Dróg Samorządowych ułatwia gminom gospodarowanie własnymi środkami.

-Cieszę się że Fundusz Dróg Samorządowych funkcjonuje, czego jesteśmy dziś naocznymi świadkami. W poszczególnych gminach są otwierane drogi z pierwszego naboru. Fundusz jest dużą pomocą, ale jest tez motywujący dla samorządów, bo jeśli to jest 50 proc., to samorządy podejmują decyzje, żeby inwestować. Mimo pomocy rządowej dla samorządu jest to też ogromny wysiłek i gratulacje dla burmistrza raz całej rady za podjęcie tej decyzji - mówił poseł Bartosik.

 

Wideo: Płonie Sun Garden! Jedna z hal produkcyjnyc...
Przerwy w dostawie wody związane z modernizacją si...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.