Wideo: Horror zwierząt w rzeźni? Sprawą zajmują się ogólnopolskie media

Ubojnia w Linnem Viva

W jednej z rzeźni powiatu tureckiego miało dochodzić do maltretowania bydła przed ich ubojem. Po przeprowadzeniu własnego śledztwa jedna z fundacji na rzecz zwierząt zdecydowała się złożyć zawiadomienie do prokuratury. Właściciel wszystkiemu zaprzecza, a sprawą zajmują się ogólnopolskie media.

W Linne (gm. Dobra) od 2013 roku działa ubojnia bydła. Kilka miesięcy temu została wzięta pod lupę przez wolontariuszy z Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Działacze na rzecz ochrony zwierząt nagrali sposoby w jaki pracownicy ubojni postępują z bydłem w ostatnich chwilach jego życia. Film został opublikowany w mediach społecznościowych. Aktywiści zarzucają wielkopolskiej firmie, że dopuściła się torturowania zwierząt m.in. poprzez wielokrotne rażenie prądem, kopanie i bicie pałkami i rurami, wykręcanie i łamanie ich ogonów.

We współpracy z adwokat Katarzyną Topczewską przez Fundacje zostało złożone zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez rzeźnię, o czym działacze informują na swoim profilu.

- Dokładnie przeanalizowaliśmy nagranie opublikowane przez fundację. Sposób zaprezentowania materiału filmowego ma na celu wzbudzenie skrajnych emocji bez zachowania rzeczywistych proporcji zaprezentowanych zdarzeń – wskazał przedstawiciel firmy w rozmowie z Głosem Wielkopolskim. Dodał również, że w zakładzie przestrzegane są wszystkie obowiązujące procedury związane z postępowaniem ze zwierzętami przed i w trakcie uboju.

Po formalnym rozpoczęciu śledztwa prokuratorzy sprawdzą, czy w rzeźni rzeczywiście dochodziło do łamania nadużyć. Nagranie pokazujące sposób traktowania zwierząt w Linne na profilu Fundacji opublikowane zostało wieczorem 19 grudnia. Sprawą już zajęły się ogólnopolskie media.

Film na temat ubojni zrealizowany przez Fundację Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva zobaczyć można TUTAJ

źródł: gloswielkopolski.pl / Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva

Styczeń w Kinie „Tur”
Tuliszków: Zderzenie dwóch aut w Grzymiszewie. Dro...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Zbychu w czwartek, 23 stycznia 2020 20:25

Witam nie chcę być wulgarny @###@$$###!!!
Teraz zwracam się do tych pseudo ludzi czyli Śmieć!!!
Jeżeli jesteście tacy mocni spotkajcie się że mną w jakimiś ustronnym miejscu .
JESTESCIE SMIECIE TCHURZLIWE Z MALYMI PRZYRODZENIAMI I BEZ JAJ!!!!! STAŃ JEDEN Z DRUGIM WRAZ Z WLASCICIELEM TWARZA W TWARZ ZE MNĄ A POKAZE KAZDEMU Z OSOBNA CO TO BÓL I CIERPIENIE WY BEZMÓZGI!!!!!

Witam nie chcę być wulgarny @###@$$###!!! Teraz zwracam się do tych pseudo ludzi czyli Śmieć!!! Jeżeli jesteście tacy mocni spotkajcie się że mną w jakimiś ustronnym miejscu . JESTESCIE SMIECIE TCHURZLIWE Z MALYMI PRZYRODZENIAMI I BEZ JAJ!!!!! STAŃ JEDEN Z DRUGIM WRAZ Z WLASCICIELEM TWARZA W TWARZ ZE MNĄ A POKAZE KAZDEMU Z OSOBNA CO TO BÓL I CIERPIENIE WY BEZMÓZGI!!!!!
Gość
sobota, 23 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.