Dobra: Impreza jakiej jeszcze nie było! Rafa Jeziorsko SUP Race 2019

Rafa Jeziorsko SUP Race 2019

Takich emocji nad zbiornikiem w Jeziorsku jeszcze nie było! Wszystko za sprawą odbywającego się tam po raz pierwszy wyścigu deskach z wiosłem.

W sobotnie popołudnie na terenie ośrodka Rafa Jeziorsko tworzyła się historia. Po raz pierwszy przeprowadzono rywalizację w nowej dyscyplinie kajakarstwa - wyścigu na deskach sup z wiosłem. Impreza przeznaczona była dla wszystkich od 12 roku życia i - jak informowali już wcześniej organizatorzy - nawet dla tych, którzy ukończyli 80 lat.

Celem imprezy było wspieranie i upowszechnianie sportu oraz zdrowego trybu życia, również wśród mieszkańców powiatu tureckiego jak i gminy Dobra. Nie bez znaczenia była także popularyzacja różnych form aktywności ruchowej, w tym promocja aktywności na deskach sup. Uczestnicy mieli do wybory dwie trasy - krótszą o długości 500 metrów i dłuższą liczącą dwa kilometry. Start w obu przypadkach odbywał się z plaży ośrodka Rafa.

W krótszym wyścigu wśród kobiet najlepsze były Martyna Kustosz, Aleksandra Radziszewska, Anieszka Zatka-Witkowska oraz Mariola Radziszewska. Na tym samym dystansie wśród panów triumfował Damian Bartos, drugi był Filip Korzycki, a trzecie miejsce zajął Jakub Sitkowski. To właśnie Jakub Sitkowski okazał się również najlepszy na długim dystansie. W wyścigu na dwa tysiące metrów drugi był Damian Bartos, a trzeci - Filip Korzycki.

fot.M.JAC

Władysławów: Współpraca dała dobre wyniki. Jest wo...
Przykona: Rogów pełen wakacyjnych atrakcji dla każ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 15 listopad 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.