Dobra: „Ja to mam szczęście”, czyli wieczornica z okazji Święta Niepodległości

Niepodległość w Dobrej

Mieszkańcy miasta i gminy Dobra rozpoczęli świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości już w czwartek, 8 listopada. Było muzycznie i patriotycznie.

Wieczornica pt. „Ja to mam szczęście” rozpoczęła się od występów dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej. Przed mieszkańcami miasta i gminy zaprezentowali się nie tylko uczniowie, ale też absolwenci szkoły. Młodzi ludzie w liryczny sposób przekazali publiczności solidną dawkę patriotyzmu i piękne, ważnej - choć czasami trudnej - polskiej historii. W specjalnie na tę okazję przygotowanym programie artystycznym znalazły się odniesienia do walki o odzyskanie niepodległości .

Drugą część wydarzenia stanowił koncert „Hymn to freedom”. Wystąpili w nim Lena Ledoff - pianistka i kompozytorka oraz aktor Teatru Nowego w Łodzi, Przemysław Dąbrowski. Zabrali oni widownię w niezwykły świat muzyki klasycznej, jazzu, poezji i aktorskiej interpretacji. Melodie Fryderyka Chopina zestawiono niecodziennie z utworami amerykańskich jazzmanów. Utwór Leonarda Cohena był tłem do wiersza księdza Jana Twardowskiego, a chopinowski walc a-moll przypominał komedowską „Kołysankę”. Wreszcie tytułowy "Hymn To Freedom" Oskara Petersona zestawiono z sonetem Mickiewicza „Stepy Akermańskie”.

Obie części czwartkowego wieczoru dostarczyły niezapomnianych emocji i wzruszeń, stając się jednocześnie doskonałym wstępem do kolejnych dni, podczas których mieszkańcy świętować będą odzyskanie niepodległości.

W piątek, 9 listopada o godz. 10.45 z placu przy hali sportowej wyruszy Marsz Niepodległości, którego metą będzie Skwer Jana Pawła II. Uczestnicy maszerować będą przy dźwiękach orkiestry dętej. O 11.11 mieszkańcy wspólnie odśpiewają hymn narodowy.

Tuliszków: Spotkania z cyklu Nurtów mijania nie z...
Kamil Gardzielik gotowy do walki! Gala Copa Rocky ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 26 marzec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.