Dobra kultura w pełnym wymiarze

Dobra

Centrum Kultury w Dobrej znalazło się w gronie 200 podobnych instytucji z całej Polski, które otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Polska Cyfrowa" ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury pt. Konwersja Cyfrowa Domów Kultury. Zakupiony w ramach projektu sprzęt pozwoli prowadzić działania edukacyjne i animacyjne cyfrowo, a także pełnić rolę cyfrowego archiwum dla lokalnej społeczności.

Projekt „Dobra kultura w pełnym wymiarze” otrzymał 87,5 punktów i znalazł się na 87. miejscu. Otrzymane dofinansowanie oraz wsparcie od dobrskiego samorządu pozwoliło na zakup sprzętu, dzięki któremu zajęcia edukacyjne i animacyjne będą mogły odbywać się z wykorzystaniem cyfrowych technik przekazu. Wszystko to ma na celu poszerzenie oferty kulturalnej poprzez wdrażanie nowoczesnych technologii. Zakupiono m.in. trzy kamery reporterskie, zestaw studyjnego oświetlenia, laserowy projektor, mikrofony studyjne, mikroporty, a także wysokiej klasy komputery. Dzięki nowemu wyposażeniu będzie można nagrywać i transmitować na żywo działania Centrum Kultury w Dobrej.

Realizacja projektu grantowego przyczyni się do umożliwienia partycypacji w działaniach animacyjnych, w tym także on-line osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami. Strona internetowa Centrum Kultury w Dobrej będzie dostosowana do potrzeb osób niedowidzących. System pętli indukcyjnych zainstalowany na sali widowiskowej oraz w formie przenośnej będzie z kolei pomocny dla osób niedosłyszących. Zaplanowano także dwa plany tyflograficzne obiektu oraz 20 brajlowskich tyflograficznych tabliczek informacyjnych na drzwi wewnątrz obiektu.


103.rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Dz...
Brudzew: Projekt „Zakup wyposażenia do świetlicy w...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Hehe w sobota, 25 grudnia 2021 22:02

Pisowsy p. Bartosik i Geblet

Pisowsy p. Bartosik i Geblet
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.