Dobra: Moralność pani Dulskiej trafi na deski teatru

Dobra

Rozpoczęły się próby do kolejnego spektaklu, który wystawiony zostanie na deskach dobrskiego teatru. Jesienią będzie można zobaczyć „Moralność pani Dulskiej”, opartą na dramacie Gabrieli Zapolskiej.

W 2021 roku w Dobrej powstał Zawodowy Teatr Amatorski dzięki współpracy Stowarzyszenia Zagraj i Centrum Kultury w Dobrej, a scenariusz pierwszego spektakl powstał w oparciu o „Opowieść Wigilijną” Charlesa Dickensa. Teraz aktorzy dobrskiego teatru przygotowują kolejną premierę. Będzie to „Moralność pani Dulskiej” według dramatu Gabrieli Zapolskiej. Próby już się rozpoczęły, a nad całością czuwa duet Przemysław Dąbrowski - reżyser i aktor Teatru Nowego w Łodzi i Lena Ledoff - kompozytorka oraz pianistka. W główne role wcielą się Danuta Czuba (Aniela Dulska) oraz Franciszek Olszewski (Felicjan Dulski).

Realizacja spektaklu jest możliwa dzięki wsparciu dobrskiego samorządu, być może uda się też pozyskać środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Premiera spektaklu zaplanowana jest na jesień tego roku.

for. CEntrum Kultury Dobra

Kawęczyn: III Spotkanie z Seniorami
Władysławów: Dziesięć medali dla młodych sportowcó...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.