Dobra: Obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 Maja w Dobrej

"Przed Twe ołtarze zanosimy błaganie Ojczyznę Naszą Pobłogosław Panie" – słowami tej pieśni mieszkańcy gminy Dobra rozpoczęli obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Tego dnia odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny sprawowana przez Księdza Kanonika Wojciecha Marciszewskiego, Dziekana Dekanatu Dobrskiego, który w swej homilii nawiązał do dbania o wizerunek Matki Boskiej, dbania o wartości chrześcijańskie i Ojczyznę. Nadmienił, iż niezwykle istotne jest dbanie o nasz kraj tak, aby nikt nie odebrał wolności.

Na zakończenie burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler skierował do wszystkich słowa przybliżające historię powstania Konstytucji i jej znaczenia dla Polski, życząc wszystkim radości z bycia Polakiem. Po Mszy Świętej burmistrz wraz z ze swym zastępcą Przemysławem Tomczakiem i przewodniczącym Rady Miejskiej w Dobrej Tomaszem Gilem złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy pomniku Świętego Jana Pawła II zapłonął również znicz.
Brudzew: W maseczkach uczcili pamięć poległych
Uczniowie liceum pożegnali szkolne mury. Powrócą n...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 27 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.