Dobra: Podziękowania dla najpopularniejszego sołtysa

Sołtys Roku Paweł Wszędybył

Samorząd Dobrej docenił najpopularniejszego sołtysa w powiecie tureckim - Pawła Wszędybyła, wręczając mu podziękowania i gratulacje podczas poniedziałkowej sesji rady miasta i gminy.

Na początku sierpnia sołtys sołectwa Miłkowice w gminie Dobra, Paweł Wszędybył odebrał w Sompolnie nagrodę w plebiscycie na najpopularniejszego sołtysa powiatu tureckiego. Teraz przyszedł czas na gratulacje od samorządu. Wspomnieć trzeba, że to właśnie burmistrz i wiceburmistrz Dobrej zgłosili sołtysa do wspomnianego plebiscytu.

- Gratulujemy, kosztowało to zapewne wiele zachodu, ale nie byłoby tego, gdyby nie aktywność, która pan prowadzi - mówił burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler.

Lista działań, w które angażuje się sołtys Miłkowic jest rzeczywiście imponująca. Paweł Wszędybył przywrócił działanie syreny alarmowej w OSP w Miłkowicach po 13 latach jej milczenia. Założył stowarzyszenie sportowe, którego jest prezesem. Wspólnie z mieszkańcami wybudował za kościołem boisko do piłki nożnej obok powstało boisko do piłki siatkowej oraz plażowej. Dzięki jego staraniom wyremontowano i przystosowano pomieszczenia w budynku OSP na świetlicę klubu sportowego. W 2015 i kolejnych latach ze środków funduszu sołeckiego zakupiono 95 krzeseł i 8 stołów do świetlicy oraz wykonano tam prace remontowe. Położono asfalt do granic zbiornika Jeziorsko. Dofinansowano remont wieży na kościele w Miłkowicach.

Tuliszków: Bezmyślność, głupota i arogancja, czyli...
PRZEPRASZAMY - OSP Janiszew

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.