Dobra: Uczniowie ZS-P z wizytą w Sejmie RP i Telewizji Polskiej

Obraz7

W dniu 13 lutego 2020 r. uczniowie ZS-P w Dobrej wraz z opiekunkami: B. Bartosik, D. Górską, E. Górską i M. Jesionek uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, gdzie mieli niecodzienną okazję gościć w budynku Sejmu RP oraz siedzibie TVP. Po przybyciu na ulicę Wiejską, przywitał nas pan poseł na Sejm RP - Ryszard Bartosik.

Dzięki Jego uprzejmości mogliśmy poznać strukturę, zasady funkcjonowania oraz poczuć niezwykłą specyfikę miejsca, jakim jest polski Parlament. Zasiadając na galerii mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy posłów w trakcie posiedzenia Sejmu. Niezwykle miłym akcentem, wartym podkreślenia, był fakt powitania naszej wycieczki przez samego wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego, który uczynił to w trakcie prowadzonych obrad. Podążając korytarzami gmachu sejmowego, mijaliśmy sale parlamentarne, konferencyjne, sale komisji oraz biura poszczególnych ugrupowań politycznych. Widzieliśmy tablice, m.in. upamiętniającą wizytę Jana Pawła II, jak również laski marszałkowskie z poprzednich wieków. Wchodząc do holu głównego i obserwując mnogość kamer oraz liczebność dziennikarzy, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to, co widzimy często na ekranach telewizorów, to tylko niewielki fragment rzeczywistości parlamentarnej. Swoje zwiedzanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem w Sali Kolumnowej. Ostatnim punktem pobytu w siedzibie Sejmu był obiad w towarzystwie pana Posła Ryszarda Bartosika w sejmowej restauracji. Po niecodziennej lekcji historii i patriotyzmu, która wzbogaciła naszą wiedzę o parlamentaryzmie, pełni niezapomnianych wrażeń udaliśmy się do budynku Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17. Na miejscu spotkaliśmy się z panem przewodnikiem i wspólnie ruszyliśmy zwiedzać budynek TVP, gdzie już sam gmach wywarł na nas ogromne wrażenie.

Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wyglądają „od kuchni” studia nagrań i pomieszczenia reżyserskie. Pan przewodnik opowiedział nam o pracy w telewizji. Ponadto mieliśmy sposobność wcielić się w rolę kamerzysty oraz doświadczyć przebiegu pracy w reżyserce. Następnie przeszliśmy do studia, gdzie codziennie kręcony jest popularny program rozrywkowy „Jaka to melodia”. Właśnie trwały przygotowania do kolejnego nagrania i tym sposobem staliśmy się bezpośrednimi uczestnikami tego, co codziennie możemy oglądać tylko na szklanym ekranie. Nie mogliśmy sobie odmówić wspólnego zdjęcia z bohaterami nagrania m.in. z takimi gwiazdami jak: Rafał Brzozowski, Aleksander Sikora, Don Wasyl z zespołem, Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz czyli Fit Lovers. Pełni euforii odwiedziliśmy studio nagrań programu „Pytanie na śniadanie”. Gdy weszliśmy, naszym oczom ukazała się piękna domowa scenografia z kuchnią, książkami, czerwonym dywanem i różnymi drobiazgami. Przez moment poczuliśmy się jak prawdziwi celebryci. Zwiedzanie telewizji zakończyliśmy wizytą w muzeum, w którym można było podziwiać najstarsze telewizory i kamery, kostiumy oraz Kulfona i Monikę, Margolcię, zająca Poziomkę czy Jacka i Agatkę. Niezapomniane wrażenia będą na pewno towarzyszyły nam bardzo długo i często będziemy wracać wspomnieniami do przeżyć, które zostały utrwalone na zdjęciach. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania naszej wycieczki, a w szczególności p. posłowi Ryszardowi Bartosikowi składamy serdeczne podziękowania.
Sukces Jakuba Lempacha podczas Halowych Mistrzostw...
Tuliszków: Mistrzostwa Wielkopolski w Poznaniu

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Artur w środa, 26 luty 2020 19:18

= Gość,Szkoła bardzo dobra, a wstyd to Ty sobie robisz pisząc takie rzeczy...

= Gość,Szkoła bardzo dobra, a wstyd to Ty sobie robisz pisząc takie rzeczy...
Gość - kasia w środa, 26 luty 2020 12:17

Sądząc po fotkach to autopromocja żony człowieka roku:-)

Sądząc po fotkach to autopromocja żony człowieka roku:-)
Gość - irek w wtorek, 25 luty 2020 08:11

taka szkoła a teraz taki wstyd!

taka szkoła a teraz taki wstyd!
Gość
sobota, 05 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.