Dobra: Uroczyste otwarcie Izby Pamięci i Tradycji Ziemi Dobrskiej

Otwarcie Izby Pamięci i Tradycji Ziemi Dobrskiej

W piątek, 25 października miało miejsce oficjalne otwarcie Izby Pamięci i Tradycji Ziemi Dobrskiej. To już trzecie jej lokum, tym razem w budynku byłego przedszkola przy ulicy Kościuszki w Dobrej.

W uroczystości oprócz członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Dobrskiej, wzięli udział przedstawiciele władz gminy z burmistrzem Tadeuszem Geblerem i Tomaszem Gilem, przewodniczącym Rady Miejskiej na czele. Przybył też ks. kanonik Wojciech Marciszewski, dziekan dekanatu dobrskiego oraz grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dobrej z dyrektor Danutą Zgolińską i nauczycielką historii Ewą Durką.

W nowej Izbie jedną salę przeznaczono na stałą ekspozycję poświęconą dobrskim tradycjom wielkanocnym. W gablotach ustawionych w korytarzu znalazły się eksponaty podarowane lub wypożyczone przez mieszkańców gminy Dobra lub ich rozsianych po świecie potomków.

Izbę można zwiedzać po uprzednim ustaleniu terminu za pośrednictwem Centrum Kultury w Dobrej.

źródło: Ziemia Dobrska-fb

Miasto kupiło sprzęt dla szpitala powiatowego
Tuliszków: Burmistrz Krzysztof Roman wręczył listy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 30 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.