Dobra: Uroczyste ślubowanie w Piekarach

Obraz3

Dzień 11 października 2019 roku to ważna data w życiu szkoły. Tego dnia 17 uczniów klasy pierwszej zdało swój szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piekarach.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego najbliższych. Dzieci poznają nowe środowisko jakim jest szkoła, muszą też sprostać nowym wymaganiom jakie stawiają przed nimi nauczyciele.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawczyni Marioli Pacześnej od początku roku szkolnego. Uczyli się wierszy, piosenek, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość ślubowania odbyła się na szkolnym holu, który na ten dzień przybrał odświętny wystrój, a uczniowie tego dnia przybyli do szkoły w togach i biretach.

W uroczystości udział wzięli tacy dostojni goście jak Burmistrz Miasta Dobra - Tadeusz Gebler, Wiceburmistrz - Przemysław Tomczak oraz byli nauczyciele, rodzice i dziadkowie uczniów klasy pierwszej.

W świat Kredkolandii uczniowie zostali wprowadzeni przez króla Kredkosa jego żonę i Gwardzistę. Królowa wraz ze swoim małżonkiem zwróciła się do pierwszaków z zapytaniem, czy są gotowi rozpocząć naukę w swojej szkole i czy podejmą sie zebrania siedmiu kredek, jak tęcza kolorowych, za wykonanie zadań. Uczniowie jednogłośnie potwierdzili swoje przygotowanie.

Po pięknym zaprezentowaniu się i zdobyciu 7 kredek nastąpił doniosły moment uroczystości, składanie przyrzeczenia na sztandar oraz pasowanie na ucznia, przez panią dyrektor szkoły Aleksandrę Kotas, kredką wręczoną przez króla Kredkosa i królową.

Zaproszeni goście wręczali dzieciom dyplomy i medale a uczniowie ze starszych klas obdarowali pierwszaków prezentami. Po wystąpieniu Pani dyrektor i szanownych gości upamiętniono całą uroczystość wspólnymi zdjęciami. Tak miłym akcentem zakończono uroczystość.

Mariola Pacześna
Bardziej docenić nauczycieli - apeluje radna Maryl...
Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Szachach Drużynow...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.