Dobra: Samorząd walczy z przykrym zapachem

Praca w samorządzie często nie pachnie fiołkami. Władze gminy Dobra muszą zmierzyć się z nieprzyjemnie pachnącym problemem. Brzydkie zapachy z kanalizacji roznoszą się m.in. w szkole oraz Centrum Kultury i Sztuki.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Uczniowie ZS-P z wizytą w Sejmie RP i Telewizji Polskiej

W dniu 13 lutego 2020 r. uczniowie ZS-P w Dobrej wraz z opiekunkami: B. Bartosik, D. Górską, E. Górską i M. Jesionek uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, gdzie mieli niecodzienną okazję gościć w budynku Sejmu RP oraz siedzibie TVP. Po przybyciu na ulicę Wiejską, przywitał nas pan poseł na Sejm RP - Ryszard Bartosik.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Ogień na dachu kościoła w Skęczniewie

Strażacy z powiatu tureckiego gasili pożar dachu kościoła pw. św. Trójcy w Skęczniewie (gmina Dobra). Choć zdarzenie wyglądało groźnie, ogień szybko udało się opanować.

  1 komentarz
1 komentarz

Dobra i Kawęczyn wybudują żłobki z „Maluch+”. Promesy na dofinansowanie podpisane

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wręczyła przedstawicielom wielkopolskich gmin promesy na dofinansowania przyznane w ramach tegorocznej edycji programu „MALUCH+”. Wśród nich znalazły się dwie gminy z powiatu tureckiego - Dobra oraz Kawęczyn.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Dzień Babci i Dziadka w Centrum Kultury

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, przedszkolaki z grupy 2 Przedszkola Samorządowego w Dobrej zaprosiły swoich dziadków i babcie na uroczystość, która odbyła się w Centrum Kultury w Dobrej.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Druhowie z Piekar z szansą na nowy wóz

Jak można było usłyszeć podczas poniedziałkowej sesji rady miasta i gminy Dobra w powiecie tureckim cztery jednostki OSP starają się o pozyskanie nowych wozów strażackich. Wśród nich są druhowie z Piekar.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Gdzie ulokować przedsiębiorców?

Żeby do samorządowej kasy wpływały pieniądze najlepiej pozyskiwać podatki. Ich źródłem powinni być inwestorzy - do takich wniosków doszedł sołtys Stawek, pytając podczas poniedziałkowej (27 stycznia) sesji rady gminy i miasta Dobra o strefę, w której mógłby rozwijać się przemysł.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piekarach

Dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piekarach tradycyjnie zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków, na uroczystość, która odbyła się 25 stycznia 2020 roku w Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekarach. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Aleksandra Kotas oraz Cezary Madaj – naczelnik OSP Piekary.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Uwaga! - O znęcaniu się nad zwierzętami w ubojni w Linnem

O działaniach podjętych przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt „Viva” pisaliśmy już niejednokrotnie. Tym razem temat podjęty został przez program Uwaga! emitowany na antenie TVN. Reportaż na temat ubojni w Linnem obejrzeć można było dzisiaj, tj. 23 stycznia.

  0 komentarze
0 komentarze

Walczyli za wiarę i wolność, czyli 250. rocznica bitwy pod Dobrą

To była zimowa środa - śnieżna, ale bez mrozu. W takich okolicznościach konfederaci barscy starli się z wojskiem rosyjskim pod Dobrą. Uroczystości poświęcone tej rocznicy zorganizowano w czwartek, 23 stycznia. Nie często zdarza się, kiedy i w taki sposób, jak podczas dzisiejszego wydarzenia można odnieść się do historii, która jest tak ważną częścią naszego życia.

  2 komentarze
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.