Dobry czas na nowe "cztery kółka" w salonie Renault Auto Centrum Lis

Autocentrum Lis

Czy dziś jest dobry czas na zakup nowego samochodu z salonu? Jak długo trzeba czekać na wymarzone „cztery kółka”? Sprawdziliśmy to dla Was u jednego z głównych dealerów wielu marek z naszego regionu.

W pierwszych miesiącach 2022 roku, chcąc zakupić nowe auto napotykaliśmy informacje o ograniczonej dostępności nowych aut osobowych i długim czasie oczekiwania na nowy pojazd. Było to spowodowane zerwaniem łańcuchów dostaw oraz brakiem elektronicznych podzespołów. Sytuacji nie polepszał fakt konfliktu tuż przy granicach naszego kraju i ogólna niepewna sytuacja na rynkach światowych.

Postanowiliśmy sprawdzić jak teraz wygląda sytuacja z dostępnością aut. Pod lupę wzięliśmy firmę Auto Centrum Lis, należącą do Grupy Lis, a w której ofercie znajdziemy marki takie jak Renault, Dacia, Hyundai, Mitsubishi, Ford czy Volvo. W skład Grupy Lis wchodzą salony w Kaliszu i Koninie.

O to jakimi modelami możemy już dziś wyjechać z salonu zapytaliśmy Magdalenę Piekarską, doradcę handlowego w salonie Renault Auto Centrum Lis - „Aktualnie w ofercie mamy kilkanaście egzemplarzy, między innymi cieszący się dużym zainteresowaniem model Renault Arkana, komfortowy SUV coupe o sportowej sylwetce, który dostępny jest też z napędem hybrydowym. Jeżeli ktoś szuka oszczędnego samochodu do miasta to rozsądnym wyborem jest Renault Clio, z fabryczną instalacją LPG, dzięki temu zaoszczędzimy na codziennych dojazdach do pracy”.

„Obserwuję rynek motoryzacyjny od kilku miesięcy, sami jako zespół i salon mierzyliśmy się z brakiem aut i długim oczekiwaniem na nowy samochód. W drugiej połowie roku sytuacja zaczęła się dynamicznie zmieniać i w naszym salonie Renault pojawiło się kilkanaście egzemplarzy aut, którymi można cieszyć się od razu, bez czekania. ” – mówi Krzysztof Bugajny, szef sprzedaży w salonie Renault i Dacia w Kaliszu. „Ceny nowych samochodów z kwartału na kwartał idą w górę, dlatego, jeżeli ktoś rozważał zakup nowego auta, warto już dziś odwiedzić nasz salon i zarezerwować egzemplarz z gwarancją ceny”. – dodaje Bugajny.

Podobnie jak w przypadku marki Renault, sytuacja przedstawia się w innych markach Grupy Lis. Dostępność niektórych modeli jest lepsza niż innych. „W tym momencie najwięcej dostępnych egzemplarzy marki Hyundai, mamy z modelu i30, KONA i TUCSON. Modele dostępne są w wielu konfiguracjach w zależności od potrzeb użytkownika.” – mówi Klaudia Buczkowska, koordynator marki w salonie Hyundai w Kaliszu.

Marka Mitsubishi ma również sporo do zaoferowania. W kaliskim salonie przy ul. Łódzkiej 71, znajdziemy dostępne od ręki modele Mitsubishi Eclipse Cross w wersji hybrydowej czy Space Star.

Do Grupy Lis należy również salon marki Ford zlokalizowany w Opatówku, tuż przy granicy z Kaliszem.

Tam również sprawdziliśmy jakie samochody są dostępne „z placu”. Chcąc dziś wyjechać nowym samochodem z salonu Forda możemy wybierać spośród trzech dostępnych od ręki modeli: KUGA, ECOSPORT oraz Ford FOCUS.

Co ważne decydując się na zakup nowego samochodu na kredyt marki Renault czy Hyundai, mamy zagwarantowaną stałą ratę przez cały okres kredytowania. Dostępne są również inne formy finansowania jak leasing lub wynajem długoterminowy.

Dowiedz się więcej, sprawdź ofertę w salonach Grupy Lis.

Salon Renault, Dacia, Mitsubishi
Auto Centrum Lis Sp. z o.o.
Ul. Łódzka 71, 62-800 Kalisz
www.renault.kalisz.pl
www.mitsubishi.kalisz.pl
www.dacia.kalisz.pl

Salon Hyundai
Auto Centrum Lis Sp. J.
Ul. Częstochowska 211, 62-800 Kalisz
Ul. Władysława Jagiełły 18, 62-510 Konin
www.lis.hyundai.pl

Salon Ford
Auto Grupa Lis Sp. J.
Ul. Rogatka 20c, Opatówek k/Kalisza
www.autogrupalis.pl

Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej Olszówka
Czy grozi nam katastrofa radiacyjna? Wdrożono proc...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.