Dofinansowanie od marszałka na zakup węzy pszczelej

Dofinansowanie na zakup węzy pszczelej

Węza pszczela to niezwykle ważny element budowy ula. Pomaga pszczołom zapewnić czystość oraz prawidłowo odbudowywać plastry. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pszczelarze zrzeszeni w turkowskim kole otrzymali węzę o wartości blisko 25 tys. zł.

Dofinansowanie przyznane zostało w ramach „Programu poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej”. W ramach tego działania Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przeznaczył dwa miliony złotych na zakup węzy przez wielkopolskich pszczelarzy. Podczas ubiegłorocznej edycji z dotacji skorzystało ponad cztery tysiące pszczelarzy, a węzę wymieniono w ponad 111 tysiącach uli.

Wśród beneficjentów programu pilotowanego przez marszałka Krzysztofa Grabowskiego znaleźli się także członkowie Koła Pszczelarzy w Turku. Na Turkowskie koło przypadło 500 kg węzy o wartości blisko 25 tys. zł. Sukces programu sprawił, że planowana jest jego kontynuacja także w kolejnych latach.

Gorące oferty na jesienne chłody tylko w Karuzeli
Każdy potrzebuje „Godziny spokoju”. Premiera w kal...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 11 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.