Dotacja na sprzęt od producenta tlenu medycznego

Sprzęt medyczny

Rok temu, w trakcie drugiej fali pandemii COVID-19, medycy ze szpitala w Turku leczyli ciężej chorych na COVID-19 pacjentów. Ze względu na duże zużycie tlenu, a także na większą efektywność instalacji tlenowej z wykorzystaniem zbiornika z tlenem medycznym w stosunku do użycia butli tlenowych, potrzebny był montaż odpowiedniej instalacji.

Szybkiej realizacji zadania podjęła się firma Messer - producent gazów skroplonych, która obecnie prowadzi rozbudowę zakładu w Turku. Przedsięwzięcie przed rokiem, w ramach środków przeznaczonych na walkę z pandemią, dofinansował Wojewoda Wielkopolski.

Wówczas, po rozmowie Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego i Dyrektora SP ZOZ w Turku Krzysztofa Sobczaka, dyrekcja Messer Polska zadeklarowała darowiznę dla szpitala na zakup sprzętu.

W ramach wsparcia zakupiono profesjonalny stół rehabilitacyjny, wózek do przewozu chorych na izbę przyjęć oraz kocher artroskopowy. Sprzęt już służy pacjentom szpitala.

Samorząd Powiatu Tureckiego zachęca firmy i instytucje do działań CSR – odpowiedzialności społecznej biznesu i dotacje na zakup sprzętu do szpitala, z którego będą mogli korzystać wszyscy potrzebujący pomocy medycznej mieszkańcy Powiatu Tureckiego.

źródło: Powiat Turek


Przykona: Czołowe zderzenie osobówek. Kierowca pod...
Uczniowie z powiatu tureckiego przystąpili do prób...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.