Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Drużyna Lewicy gotowa do startu w wyborach

Prezentacja kandydatów Lewicy
-Drużyna Lewicy gotowa! Dziś o 7.30 pełnomocnik na okręg 37 złożyła w Komisji Wyborczej w Koninie 13 700 podpisów- tyle zebraliśmy, jako drużyna Nowej Lewicy pod listą w wyborach do Senatu - mówił poseł Tadeusz Tomaszewski przed prezentacją kandydatów, którzy reprezentować będą nasz okręg w październikowych wyborach do parlamentu.
 
 
Nowa Lewica, PSL, ruch Szymona Hołowni Polska 2050, KO zawiązały pakt senacki, który przygotował propozycję 100 kandydatów w wyborach do Senatu. - To jest porozumienie polityczne, które gwarantuje, że Polska będzie miała większość demokratyczną w polskim senacie. W okręgu końskim kandydatem jest pani doktor Anna Majda, znany działacz społeczny, nade wszystko również i osoba, która ma duże doświadczenie w działalności publicznej oraz jest doskonałym lekarzem. Chcielibyśmy wszystkich zachęcić do oddania głosu na panią Annę Majda. Ludzie Lewicy doskonale rozumieją sens porozumienia, które da gwarancję, że senat dalej będzie demokratyczną wiekszością - podkreślał Tadeusz Tomaszewski.
 
Kandydatka do Senatu Anna Majda podkreśliła, że możliwość kandydowania jest dla niej nie tylko zaszczytem, ale też odpowiedzialnością, a troska wpisana jest w wykonywany przez nią zawód. - Jestem lekarzem więc niejako w moim DNA jest troska i dbałość o bezpieczeństwo tych najsłabszych, którzy są uzależnieni od instytucji państwowych. Uważam, że nowoczesna lewica jest potrzebna na polskiej scenie politycznej, ponieważ nasze społeczeństwo jest zróżnicowane i każdy Polak powinien mieć swojego reprezentanta w parlamencie. Bardzo jestem zaszczycona , że będę mogła właśnie tę część społeczeństwa reprezentować w parlamencie. Moim priorytetem jest odbiurokratyzowanie pracownikow ochrony zdrowia, szczególnie lekarzy i odpolitycznienie stanowisk dyrektorskich, szczególnie szpitali i szkół - zaznaczyła Anna Majda.

Powiat turecki ma na liście Lewicy także kandydatkę do Sejmu, Joannę Maciejewską, która jest pedagogiem i aktywną działaczką społeczną. - Postanowiłam kandydować do Sejmu gdyż kocham swój kraj i jest bardzo trudno, serce się kraje, jak widzimy każdego dnia jak jesteśmy upadlani, upokarzani. Moim priorytetem jest szeroka opieka przedporodowa, okołoporodowa młodych kobiet, rodzin, które planują zostać rodzicami. Nie rozumiem dlaczego w obecnej sytuacji kwestię macierzyństwa, rodzicielstwa stacza się na kobiety, bo to wcale tak nie jest. A co dalej to jeszcze zobaczymy - mówiła podczas swojej prezentacji Joanna Maciejewska.
 
Podczas prezentacji w Turku przedstawiono też innych kandydatów Lewicy w naszym okręgu - Piotra Czerniejewskiego i Tomasza Andrzeja Nowaka z Konina. - To jest drużyna ludzi mających poparcie społeczne, bo sześcioro z nich pełni mandaty radnych - gmin, miasta konina czy sejmiku. To są lokalni społecznicy, którzy dali się poznać z własnych inicjatyw. Po trzecie to drużyna, w której na 18 osób, 16 ma wyższe wykształcenie, a dwoje średnie wykształcenie. Reprezentujemy ponadto trzy pokolenia. Naszym celem w tych wyborach jest nie tylko odsuniecie PiS od władzy i zatrzymanie konfederacji. Naszym celem jest zmiana tego co się dzieje w Polsce, zmiana władzy, której celem jest po pierwszy mieszkanie prawem a nie towarem, przywrócenie praworządności i przestrzeganie konstytucji, państwo wysokiej jakości usług publicznych, kwestia bezpieczeństwa dla seniorów. To są jedne z priorytetów. Idziemy po to, żeby zmieniać Polskę, a nie tylko zasiadać w rządzie. Idziemy po to, żeby godnie reprezentować naszych wyborców. Postawcie na tych, którzy są stąd, którzy rozumieją wasze problemy, którzy będą na dyżurach poselskich, którzy bedą z wami rozmawiać - podsumował poseł Tomaszewski.
 
Październik w Kinie „Tur”
Patryk Szulc zawalczy podczas Gali Kalisz Fight Ni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.