Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Drużyna UKS „Piątka” Turek zdobyła wicemistrzostwo Wielkopolski

UKS „Piątka” Turek wicemistrzem Wielkopolski

W sobotę, 23 marca w Hali Sportowej w Rzgowie rozegrany został rewanżowy mecz finałowy Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Mężczyzn. LZS Orzeł Reklamowy Gadżet Osiecza pokonał UKS „Piątkę” Turek wynikiem 3:1.

Drużyna z Turku na wyjazdowym meczu wyszła na boisko zmotywowana, przygotowana i w pełni skoncentrowana na tym, aby zwyciężyć drugie spotkanie finałowe.

Hala sportowa w Rzgowie była wypełniona po brzegi przez kibiców obu drużyn, którzy zadbali o wyjątkową atmosferę tego wydarzenia.
Ekipy zaczęły zmagania na bardzo wysokim poziomie, niestety przeciwnikom udało się „odskoczyć” na kilka punktów i taką przewagę utrzymali do końca pierwszego seta wygrywając wynikiem 25:17. Podobnie było w drugim secie, gdzie turkowianie zdobyli 20 punktów.

Zawodnicy z Turku pokazali ducha walki w trzecim secie w którym pokonali zawodników z Osiecza oddając tylko 20 punktów.

Niestety po dobrych zagraniach gospodarzy i kilku błędach naszej drużyny oddaliśmy czwartego seta wynikiem 25:22.

Cały mecz LZS Orzeł Reklamowy Gadżet Osiecza -UKS Piątka Turek nasza reprezentacja przegrała wynikiem 3:1.

Mimo porażki w finale UKS „Piątka” cieszy się z zajętego drugiego miejsca na Mistrzostwach Wielkopolski.

Siatkarze mecz rozegrali w składzie Krystian Górniak, Adam Paciorek, Mateusz Kaszyński, Miłosz Zieliński, Emil Światłowski, Damian Skorupa, Jakub Bengier, Przemysław Pięta, Adam Banasiak, Paweł Kozielski, Igor Włodarczyk, Kacper Kuśmirek.

Serdeczne podziękowania dla naszych zawodników, kibiców oraz sponsorów dzięki którym Turek może pochwalić się tak dobrym wynikiem w sporcie.

Nasi siatkarze czekają na przygotowania do Ogólnopolskiego Turnieju Ćwierćfinałowego o Awans do II Ligi. Ten etap jest ogólnopolski, a dokładnych przeciwników poznamy po zakończeniu wszystkich rozgrywek wojewódzkich. Turniej ćwierćfinałowy odbędzie się od 5 do 7 kwietnia w Rzgowie.