Wideo: Ekolodzy przyznali nagrodę. Tadeusz Rosiak Człowiekiem Zatroskanym o Środowisko

Tadeusz Rosiak Człowiek Zatroskany o Środowisko

Biorąc pod uwagę upór, konsekwencję, zabieganie o czyste i zdrowe środowisko naturalne, zdrowy tryb życia, a także skalę i zasięg działania kapituła konkursowa postanowiła, że tytuł Człowieka Zatroskanego o Środowisko A.D. 2019 przypadnie Tadeuszowi Rosiakowi.

Tadeusz Rosiak, leśniczy w nadleśnictwie Turek jest znanym w okolicy miłośnikiem przyrody, łowiectwa i kajakarstwa. Jest także doskonałym fachowcem w zawodzie leśnika. Swoją wiedzę wykorzystuje kształcąc nie tylko kolejne pokolenia adeptów leśnictwa, ale też dzieci i młodzież podczas wycieczek dydaktycznych. Spotyka się także z seniorami, m.in. słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Człowiek Zatroskany o Środowisko to również miłośnik kajakarstwa i podróżnik przyrodniczy. Ma za sobą wyprawę do syberyjskiej tajgi. Angażuje się w upowszechnianie wiedzy przyrodniczej oraz wrażliwości na potrzeby przyrody. Swoje teksty m.in. dotyczące ochrony środowiska zamieszcza na stronie internetowej Nadleśnictwa Turek, a jego ciekawe relacje cieszą się duża popularnością.Rok ważnych decyzji, obfity w wyzwania- czyli spot...
Wideo: Rolnik Roku mieszka w Rzechcie. Radosław Kl...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.