Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ekologiczne autobusy i stacje rowerowe- czyli jak TS chce usprawnić transport w mieście

Konferencja prasowa TS

O swoich nowych pomysłach na poprawienie standardu życia mieszkańców Turku poinformowali członkowie Towarzystwa Samorządowego podczas konferencji, która odbyła się w sobotę, 22 września.

-Po licznych rozmowach z mieszkańcami miasta Turku oraz w nawiązaniu do mojego programu wyborczego, który wygłosiłem pod koniec sierpnia chciałbym zaprezentować jeszcze jeden element, który podniesie standard życia mieszkańców Turku- mówił podczas spotkania kandydat na burmistrza Waldemar Trojan.

Waldemar Trojan zadeklarował, że jeśli zostanie burmistrzem Turku zakupi dwa bezpłatne i ekologiczne autobusy elektryczne, które będą przewozić mieszkańców w strategiczne miejsca.

Całość dopełnić mają nowoczesne, klimatyzowane przystanki. Zimą będą one dogrzewane na bazie fotowoltaicznych paneli. Będzie również możliwość naładowania w tym miejscu choćby telefonu komórkowego. Konkretna lokalizacja i ilość przystanków będzie ustalona po konsultacjach z poszczególnymi samorządami osiedlowymi.

Kandydat na burmistrza zaproponował również stacje rowerowe, które mają być zsynchronizowane z przystankami autobusowymi.

-Przy przystankach postawilibyśmy stacje dla rowerów, gdzie każdy mieszkaniec przez pół godziny mógłby bezpłatnie korzystać, a przez kolejne pół godziny za niewielką opłatą około 1 zł czy 2 zł mógłby z niego korzystać- mówił Waldemar Trojan.

Jak dodał transport tego typu to nie tylko ukłon w kierunku osób starszych i niepełnosprawnych, ale również poprawa komfortu i rozluźnienie rynku. W realizacji pomysłu pomóc ma ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która nakłada obowiązek wprowadzenia ekologicznego transportu. Cały projekt ma być sfinansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Swoje stanowisko w tej sprawie wyraziła przedstawicielka Tureckiego Klubu Ekologicznego Karolina Augustyniak startująca w wyborach z ramienia Towarzystwa Samorządowego.

-Popieramy takie przedsięwzięcie, tym bardziej, że Towarzystwo Samorządowe jako jedyne zwraca się teraz z pomysłami ekologicznymi, które są tak wyczekiwane przez mieszkańców naszego miasta. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że w dużych miastach takich, jak Warszawa i Zielona Góra ten transport ekologiczny i elektryczny jest wprowadzany sukcesywnie, a Polska jest w czołówce krajów europejskich, które wprowadzają te autobusy do użytku- mówiła Karolina Augustyniak.

Pożegnaliśmy Zenona Kurzawę-przedsiębiorcę, polity...
Przyszłość jest nasza, czyli innowacje i języki w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - Artur w sobota, 29 września 2018 13:30

Wybudować lotnisko dla dla lotniskowcòw!

Wybudować lotnisko dla dla lotniskowcòw!
Gość - Darek w czwartek, 27 września 2018 01:31

Z tymi pomysłami to TS troche popłynął.
1. Komunikacja miejska jest potrzebna przede wszystkim dla starszych mieszkańców Turku, ale i dla uczniów szkół odciążając nieco opiekuńczych rodziców, ale chodzi o małe autokary, 2-3, a nie takie kolumbryny jak w dużych miastach.
Przedtem trzeba by uregulować ruch kołowy w mieście. Jak radny marudził o tym obecny Burmisdtrz, ale teraz kiedy mógł zrealizowac swoje postulaty nic nie zrobił.
2. Pomysł z rowerami jest ryzykowny. Po za tym nie ma w mieście scieżek rowerowych z powdu patrz pkt. 1 - Burmistrz.
3. Budowa elektrowni geotermalnej jest ciekawym pomysłem, ale mamy obecnie juz "zapewnione" ciepło, a zmian w tym obszarze nie dokonuje sie na "pstryknięcie palcem"
Resztę komentarza sobie daruje.

Z tymi pomysłami to TS troche popłynął. 1. Komunikacja miejska jest potrzebna przede wszystkim dla starszych mieszkańców Turku, ale i dla uczniów szkół odciążając nieco opiekuńczych rodziców, ale chodzi o małe autokary, 2-3, a nie takie kolumbryny jak w dużych miastach. Przedtem trzeba by uregulować ruch kołowy w mieście. Jak radny marudził o tym obecny Burmisdtrz, ale teraz kiedy mógł zrealizowac swoje postulaty nic nie zrobił. 2. Pomysł z rowerami jest ryzykowny. Po za tym nie ma w mieście scieżek rowerowych z powdu patrz pkt. 1 - Burmistrz. 3. Budowa elektrowni geotermalnej jest ciekawym pomysłem, ale mamy obecnie juz "zapewnione" ciepło, a zmian w tym obszarze nie dokonuje sie na "pstryknięcie palcem" Resztę komentarza sobie daruje.
Gość - Gość w środa, 26 września 2018 17:00

No to najlepsze jak dotąd "jaja".

No to najlepsze jak dotąd "jaja".
Gość - Plan w środa, 26 września 2018 09:53

Trzeba miec pomysły i o nich rozmawiać, zmieniać i ulepszać dla dobra mieszkańców. Obecny burmistrz to miał pomysł na kadencje- kilka metrów chodnika i ciepłownia dla niemców.

Trzeba miec pomysły i o nich rozmawiać, zmieniać i ulepszać dla dobra mieszkańców. Obecny burmistrz to miał pomysł na kadencje- kilka metrów chodnika i ciepłownia dla niemców.
Gość - Marek w wtorek, 25 września 2018 18:19

Kontuzja nogi sprawiła, że spędzam teraz więcej czasu przed komputerem. Siłą rzeczy „ wpadły mi w ręce” programy wyborcze ugrupowań i kandydatów na burmistrzów, wójtów itp. Zapachniało kiełbasą. W ramach samoobrony ( ?? tak to jakoś wyszło) przed głupotą przedstawiam autorski:

Ranking absurdalnych pomysłów wyborczych m. Turek

1. Budowa połączenia kolejowego na trasie Turek – Konin – Turek
Autor: Prawo i Sprawiedliwość

2. Budowa elektrociepłowni geotermalnej w Turku
Autor: Towarzystwo Samorządowe

3. Budowa mieszkań komunalnych na terenie Zdrojek Lewych (300 w ciągu 5 lat) a później rozdanie ich ludziom.
Autor: Towarzystwo Samorządowe

4. Zgłoszenie na burmistrza miasta Piotra Bińkowskiego
Autor: Porozumienie Samorządowe „Niezależni”.

5. Darmowa, miejska komunikacja samochodowa oparta na autobusach elektrycznych, z klimatyzowanymi latem i ogrzewanymi zimą przystankami.
Autor: Towarzystwo Samorządowe

W zasadzie to cały program dr Trojana zasługuje na śmichy. Nie wiem, czy dr
przewiduje remont w swoim hotelu Arkady bo opinie o tym hotelu są delikatnie mówiąc pod psem ( booking.com)
Nikt z autorów tych programów nie zaczął swoich wypocin od rozeznania, ile
to pieniędzy będzie miał z wpływów własnych (podatków), gdzie i na co można pozyskać środki zewnętrzne. Wg mojej wiedzy (tel. do zaprzyjaźnionej pani M.) miasto spłacając cały czas „pożyczki Czapli” może poszaleć na poziomie 12-14 mln złotych rocznie. Część z tych pieniędzy należy zachować jako tzw. wkład własny na wypadek, gdyby miasto pozyskało środki zewnętrzne.
Pozdrawiam Szanownych Czytelników mojego rankingu.

Kontuzja nogi sprawiła, że spędzam teraz więcej czasu przed komputerem. Siłą rzeczy „ wpadły mi w ręce” programy wyborcze ugrupowań i kandydatów na burmistrzów, wójtów itp. Zapachniało kiełbasą. W ramach samoobrony ( ?? tak to jakoś wyszło) przed głupotą przedstawiam autorski: Ranking absurdalnych pomysłów wyborczych m. Turek 1. Budowa połączenia kolejowego na trasie Turek – Konin – Turek Autor: Prawo i Sprawiedliwość 2. Budowa elektrociepłowni geotermalnej w Turku Autor: Towarzystwo Samorządowe 3. Budowa mieszkań komunalnych na terenie Zdrojek Lewych (300 w ciągu 5 lat) a później rozdanie ich ludziom. Autor: Towarzystwo Samorządowe 4. Zgłoszenie na burmistrza miasta Piotra Bińkowskiego Autor: Porozumienie Samorządowe „Niezależni”. 5. Darmowa, miejska komunikacja samochodowa oparta na autobusach elektrycznych, z klimatyzowanymi latem i ogrzewanymi zimą przystankami. Autor: Towarzystwo Samorządowe W zasadzie to cały program dr Trojana zasługuje na śmichy. Nie wiem, czy dr przewiduje remont w swoim hotelu Arkady bo opinie o tym hotelu są delikatnie mówiąc pod psem ( booking.com) Nikt z autorów tych programów nie zaczął swoich wypocin od rozeznania, ile to pieniędzy będzie miał z wpływów własnych (podatków), gdzie i na co można pozyskać środki zewnętrzne. Wg mojej wiedzy (tel. do zaprzyjaźnionej pani M.) miasto spłacając cały czas „pożyczki Czapli” może poszaleć na poziomie 12-14 mln złotych rocznie. Część z tych pieniędzy należy zachować jako tzw. wkład własny na wypadek, gdyby miasto pozyskało środki zewnętrzne. Pozdrawiam Szanownych Czytelników mojego rankingu.
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.