Wideo: Ekstremalny Husar Race ze szczepieniami i zbiórką na nowy wóz

Hussar Race

Ponad 150 zawodników stanęło na starcie ekstremalnego biegu „Husar Race”. To już piąta edycja tego wyjątkowego wydarzenia, w którym błoto, pot i zmęczenie tylko dodają siły do walki z własnymi słabościami.

Tegoroczna edycja biegu miała miejsce w niedzielę, 8 sierpnia. Organizatorzy przygotowali trasę dla prawdziwych twardzieli, a swoje trzy grosze dołożyła również pogoda. Po deszczowej nocy zawodnicy musieli zmagać się już nie tylko z przeszkodami i pułapkami, ale też błotem i palącym słońcem. W kategorii open najlepszy okazał się Tomasz Pietrzak z LKS Maraton Turek, któremu pokonanie trasy zajęło 28 minut i 15 sekund. Dwadzieścia sekund później na mecie pojawił się Przemysław Majda, reprezentujący Basztę Wyszyna. Trzeci był Jack Małecki z Kalisza, który ekstremalny biegu ukończył z czasem 29 minut i 40 sekund.

Nie jest niespodzianką, że od samego początku w biegu uczestniczą również panie. Wśród nich najlepsza była Justyna Wałowska z Budzisława. Na mecie pojawiła się z czasem 32 minut i 53 sekund. Drugie miejsce zajęła Ilona Rybarczyk z Koła z czasem 36 minut i 51 sekund, trzecie zdobyła Agnieszka Wilczewska ze Strzałkowa, która ukończyła bieg w czasie 37 minut i 31 sekund.

Wśród dopingujących zawodników znalazła się również gwiazda programu Królowe Życia, Izabela Macudzińska-Borowiak wraz z mężem.

Bieg był także okazją do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, a także do wsparcia druhów z OSP w Wyszynie, którzy kwestowali na rzecz zakupu nowego wozu dla swojej jednostki.

fot / wideo: M.JACKoncertowe Dni Turku i Gminy Turek za nami. Atrakc...
Władysławów: Historia muzyką pisana

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w poniedziałek, 09 sierpnia 2021 08:21

Ajuż myślałem, że Bartosik też biegł ale przejżałem wszystkie zdjęcia i nic, może skromny i nie pcha się przed obiektyw. Tylko przyjechał się polansować.

Ajuż myślałem, że Bartosik też biegł ale przejżałem wszystkie zdjęcia i nic, może skromny i nie pcha się przed obiektyw:D. Tylko przyjechał się polansować.
Gość
piątek, 03 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.