Europejskie Dni Ptaków 2019- Zapraszamy na wycieczkę

Europejskie Dni Ptaków 2019

W dniach 4-6 października w całym kraju, Europie i Azji Centralnej obchodzimy już po raz 26, Europejskie Dni Ptaków. Obchody tych dni w Polsce koordynuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Wolontariusze wyruszają na wycieczki wraz ze wszystkimi chętnymi, którzy chcą poznać troszkę ptasi świat, posłuchać o jesiennych migracjach ptaków i wesprzeć akcję liczenia napotkanych gatunków ptaków. Po odbyciu wycieczek bowiem, wolontariusze odnotowują wszystkie zarejestrowane osobniki w formularzach obserwacji. To pozwala śledzić co roku zarówno liczby, jak i gatunki odbywające migracje.

5 października 2019 Turkowska Grupa Lokalna OTOP organizuje wycieczkę nad jedno z najwspanialszych miejsc w Polsce do takich właśnie obserwacji- ZBIORNIK JEZIORSKO. Co roku wczesną wiosną i jesienią gromadzą się tu setki i tysiące ptaków, które posilają się na wodach zbiornika, który przy cofce odkrywa przed ptactwem miejsca do żerowania. Ptaki przez kilka tygodni nabierają masy ciała, co pozwala im pokonywać długie dystanse w drodze na zimowiska lub lęgowiska. Jesienią możemy spotkać tu ogromne stada czajek, łabędzi niemych, czapli białych i siwych, żurawi, gęsi, kaczek, mnóstwo gatunków siewek, ale i gatunki drapieżne takie jak kobuzy, sokoły wędrowne, krogulce, pustułki, myszołowy, rybołowy oraz bieliki.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Turku i okolic, tych małych i tych dużych do wspólnej zabawy i podziwiania ptasiego świata. Wycieczkę rozpoczynamy 5.10.2019 w sobotę o godz. 10.00 krótkim wstępem- multimedialną prezentacją, która będzie miała miejsce w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy Parku Miejskim im. Żerminy Składkowskiej w Turku. Następnie ok godz. 10.45 wyruszamy autokarem nad zbiornik Jeziorsko. Prosimy o ubiór stosowny do pogody ( nad zbiornikiem może wiać ) oraz zabranie suchego prowiantu na drogę. Przewidziany czas wycieczki do godz. 14-14.30. Jako organizatorzy zapewniamy lornetki oraz lunetę do obserwacji, oczywiście jeśli ktoś posiada własny sprzęt optyczny, zachęcamy do zabrania go ze sobą. Koszt wycieczki to 15 zł ( obejmuje zakup biletu autokarowego w obie strony).

Zapisy i zakup biletów do 27.09.2019 ( do piątku w godzinach 7.00- 14.00) w sekretariacie Nadleśnictwa Lasów Państwowych w Turku. Pytania można kierować na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 606848867
Wschód regionu potrzebuje transformacji, czyli Wie...
Jaką rolę odgrywa thin content przy pozycjonowaniu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 22 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.