Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Executive Search – czyli jak znaleźć najlepszych kandydatów na stanowiska menedżerskie?

Executive Search – czyli jak znaleźć najlepszych kandydatów na stanowiska menedżerskie?

Rekrutacja to proces złożony i wieloetapowy. Im wyższe stanowisko, tym więcej pracy i zaangażowania. Dlatego pozyskiwaniem wysoko wykwalifikowanych kandydatów zajmują się profesjonalni headhunterzy, którzy posiadają specjalistyczne umiejętności w obszarze psychologii, zarządzania zasobami ludzkimi oraz doświadczenie w prowadzeniu negocjacji biznesowych. Jakie działania przynoszą najlepsze efekty? Sprawdź, na czym polega ich praca i dlaczego jest tak istotna dla funkcjonowania całej organizacji.

Czym jest Executive Search?

Zmiany na wysokich stanowiskach wymagają odpowiedniego przygotowania. Kadra menedżerska to ludzie, którzy mają realny wpływ na rozwój firmy. Dlatego tak ważna jest właściwa selekcja kandydatów. Zanim jednak dojdzie do rozmów z konkretnymi osobami, konieczne jest przeprowadzenie wnikliwej analizy rynku docelowego i identyfikacja osób o wymaganych kompetencjach. To zadanie dla rekruterów specjalizujących się w Executive Search (potocznie: headhuntingu), czyli pozyskiwaniu pracowników wysokiego szczebla. Takie usługi świadczy firma HRK.

Jak wygląda pozyskiwanie pracowników za pomocą metody Executive Search?

Headhunterzy korzystają z wielu źródeł. Dotarcie do wysokiej klasy specjalistów ułatwia szeroka baza kontaktów zawodowych. Dużą popularnością cieszą się także portale społecznościowe zrzeszające pracowników i pracodawców.

Headhunterzy najczęściej pracują w wyspecjalizowanych zespołach, które obsługują poszczególne sektory rynku, np. IT, Pharma, Finance, Legal, Consumer Goods czy Life Science. Dzięki temu doskonale znają specyfikę pracy osób, których poszukują. Świetna znajomość branży ułatwia nie tylko identyfikację kandydatów, ale także negocjacje biznesowe. Rekruterzy, którzy dysponują wiedzą merytoryczną w specjalistycznym obszarze, są w stanie przeprowadzić skuteczniejszą selekcję. Są także lepiej odbierani przez samych kandydatów, co pozytywnie wpływa na candidate experience.

Rozmowa z kandydatem zaproszonym do procesu przez rekrutera przebiega w nieco inny sposób niż standardowa. W tym przypadku to headhunter jest bowiem stroną aktywną. To jego zadaniem jest nakłonienie kandydata do podjęcia negocjacji. Dlatego tak ważna jest personalizacja oferty. Liczy się nie tylko wysokość wynagrodzenia, ale także prestiż, możliwość koordynowania ciekawych projektów i szansa na rozwój zawodowy.

W przypadku rekrutacji na najwyższe stanowiska cały proces jest poufny do chwili, gdy obie strony podejmą decyzję o rozpoczęciu współpracy. Headhunter daje kandydatowi gwarancję dyskrecji.

Czy warto skorzystać z usługi Executive Search?

Executive Search to usługa, z której korzystają zarówno duże organizacje, jak i firmy z sektora MŚP. Headhunting pozwala szybciej dotrzeć do osób o wymaganych kwalifikacjach. Współpraca z agencją rekrutacyjną specjalizującą się w Executive Search umożliwia skrócenie procesu pozyskiwania kandydatów, co wiąże się z optymalizacją kosztów. Właściwy dobór kandydatów pozwala także ograniczyć rotację na najwyższych stanowiskach i zminimalizować ryzyko kryzysu wizerunkowego, wynikającego z utraty kluczowych pracowników.

Więcej informacji znajdziesz na: https://hrk.pl/pl/dla-klienta/executive-search.
Umowy na przebudowę kolejnych dróg i ulic podpisan...
Władysławów: „Nie bądź żyła. Oddaj krew” już w nie...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.