Fabryka narkotyków zlikwidowana. Trzy osoby z powiatu tureckiego zatrzymane

Czynności w Bydgoszczy

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z podejrzeniami o produkcję nielegalnej „medycznej marihuany”. Fabryka narkotyków zlokalizowana była w jednym z domów na terenie powiatu tureckiego.

W podturkowskiej miejscowości produkowano olej konopny, który na rynek trafiał jako „medyczna marihuana”. Jego skład znacznie jednak odbiegał od przewidzianych prawem norm - produkt zawierał kanabinole CBD, delta-9 THC, gdzie zawartość delta-9 THC oraz kwasu karboksylowego była powyżej dopuszczalnej prawem granicy 0,2%. Produkcja trwała najprawdopodobniej od połowy ubiegłego roku, ale akcja funkcjonariuszy CBŚP miała miejsce na początku roku. Przeszukano posesję i w budynku gospodarczynm odnaleziono linię produkcyjną, a także półprodukty i substancje niezbędne do wytwarzania narkotyków. Było to drugie w Polsce laboratorium, gdzie wytwarzano nielegalną „medyczną marihuanę”, którego działalność udaremniono. Podczas przeszukania zabezpieczono ok. 10 kg suszu roślinnego, pył konopny, a także nasiona konopi wykorzystywane do uprawy roślin oraz gotowy produkt w postaci oleju konopnego. Wszystkie substancje badane są obecnie przez biegłego sądowego.

W sprawie zatrzymano trzy osoby. 50-letnia kobieta i jej 37-letni partner podejrzani są o produkcję zakazanej substancji, zaś 30-letni mężczyzna najprawdopodobniej odpowiadał za organizowanie działania całej fabryki. Cała trójka usłyszała już zarzuty prokuratorskie dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania i nabywania przyrządów do ich produkcji. Sąd Rejonowy w Turku zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

źródło: CBŚP

Turkowski Klub Karate z nagrodą Orły Aktywności Fi...
Zaglądajcie do pojemników, przyjdźcie na zebranie ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 26 luty 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.