Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Głosowanie korespondencyjne w każdej gminie. Najwięcej chętnych w Turku

wybory

Chęć głosowania korespondencyjnego w nadchodzących wyborach prezydenckich wyraziły 283 osoby z powiatu tureckiego. Blisko połowa z nich to mieszkańcy gminy miejskiej Turek. Oddadzą oni swój głos korzystając z pakietu dostarczonego za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Tegoroczne wybory będą inne niż dotychczas - Polacy sami mogą wybrać sposób w jaki oddadzą głos. Można zrobić to tradycyjnie, w lokalu wyborczym lub zdecydować się na głosowanie korespondencyjne. W skład pakietu wyborczego przekazywanego za pośrednictwem Poczty Polskiej wejdzie: kartę do głosowania, koperta na kartę do głosowania, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu, a także instrukcja głosowania i koperta zwrotna.

Na taką formę udziału w wyborach zdecydowało się 141 mieszkańców Turku, 17 osób w Brudzewie, 37 w Dobrej, 43 mieszkańców gminy Kawęczyn, sześcioro mieszkańców gminy Malanów, 13 osób w gminie Przykona, 21 z gminy Tuliszków, 28 z terenu gminy wiejskiej Turek i 20 z gminy Władysławów. W całym kraju chęć głosowania korespondencyjnego zgłosiło ponad 140 tysiące osób.

Jak zagłosować korespondencyjnie w kraju? Wyjaśnia Państwowa Komisja Wyborcza:

Koronawirus: Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa....
Brudzew: Sąd wydał wyrok w sprawie sołtysa

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.