Gm. Przykona: Las posprzątany. Czy uda się odnaleźć sprawców bałaganu?

Śmieci Boleszczyn

W tym roku mały lasek na obrzeżach Boleszczyna (gm. Przykona) został wysprzątany ze śmieci nagromadzonych przez lata przez „leśnych śmieciarzy”. Mieszkańcy, którym nie jest obojętne środowisko nazbierali około 20 dużych worków pełnych plastiku, papierów oraz zbędnych rzeczy.

Mimo ciągłych interwencji niestety problem ze śmieciami powrócił. Niedawno znów ktoś pozostawił wiele nieczystości. Są to głównie części samochodowe, bańki po olejach, zużyte materiały budowlane. Także wzdłuż ulicy notorycznie wyrzucane są śmieci, głównie butelki po alkoholu.

-Ten niewielki lasek wpisał się w historię naszej miejscowości. Jako uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej przychodziliśmy tu na spacery. Tutaj także były prowadzone lekcje biologii czy geografii. Zawsze we wrześniu przychodziliśmy tutaj na akcję sprzątanie Świata, żeby utrzymać to miejsce w czystości. To karygodne zachowanie- mówi jeden z mieszkańców miejscowości.

Trwa poszukiwanie głównego sprawcy. Na szczęście pozostawił on po sobie ślady, które pozwolą na podjęcie odpowiednich ingerencji w jego kierunku.
W sieci pojawili się kolejny raz oszuści, którzy p...
Ostatnia Barbórka w Turku cicha jak nigdy wcześnie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 21 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.