Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: 37 chętnych na mandat w gminie

Mandaty gmina Turek

Przedstawiamy kolejnych kandydatów do naszych samorządów. Tym razem z obszaru gminy Turek. W sumie o miejsce w radzie powalczy 37 kandydatów.

Obszar gminy Turek podzielony jest na 15 okręgów wyborczych. Komitety zarejestrowały 37 list. Tylu też kandydatów powalczy o mandat radnego.
 
W okręgu nr 1, który tworzą sołectwa Chlebów, Korytków oraz Warenka kandydują Bożena Ignasiak z Towarszystwa Samorządowego oraz Sławomir Kałużny z KW PiS.
 
W okręgu nr 2 - sołectwa Kalinowa i Pęcherzew - na liście do głosowania znajdziemy nazwiska Joanny Karoliny Jasnowskiej (KW TS) i Jana Płucienniczaka (KW PiS).
 
Mieszkańcy Kaczek Średnich oraz Wietchinina, a więc okręgu nr 3 wybierać będą pomiędzy Eugeniuszem Bogdanem Jakubowskim (KW TS),a Krzysztofem Pietrzakiem (KW PiS).
 
Okręg nr 4 - Kowale Księże - reprezentowany będzie przez obecnego przewodniczącego rady gminy Ireneusz Krzysztofa Kolendę (KW TS) oraz Katarzynę Kingę Czekałę (KW PIS).
 
W okręgu nr 5 (Albertów) kandydatem Towarzystwa Samorządowego jest Zbigniew Lewandowski, PiS reprezentuje Dariusz Robert Filipiak, a KWW Piotra Kozaneckiego - Ryszard Józef Włodarczyk.
 
Słodków oraz Budy Słodkowskie tworzą wspólnie okręg nr 6. Kandydują tam: Jadwiga Kazimiera Glapa (KW TS), Barbara Krystyna Przysło (KW PiS) oraz Róża Kamila Włodarczyk Niewiadomska (KW PSL).
 
O mandat w okręgu nr 7 (Słodków Kolonia) ubiegać się będą Marcin Rosiakowski (KW TS), Józef Paweł Przybył (KW PSL), a KWW Piotra Kozaneckiego reprezentuje Bogdan Henryk Kaczorowski.

W Grabieńcu, który jest okręgiem nr 8 o kolejną kadencję radnego ubiegać się będzie Michał Kocik (KW TS), Porozumienie Samorządowe Niezależni wystawiło Emila Bogusława Kałużnego, a KW PSL - Tomasza Grzegorza Majcherka.

Kandydaci w okręgu nr 9 (Obrzębin) to: Piotr Kozanecki (KWW Piotra Kozaneckiego), Stanisław Kaczmarek (KW TS), Anna Chrzanowska (KW PiS).

W okręgu nr 10 kandydaci to Artur Korzepa (KWW Zmiana na Plus), Małgorzata Józefa Ławrynowicz (KW TS) i Karol Stanisław Mac (KW PSL).

Okręg nr 11 (Żuki) chcą w radzie gminy reprezentować Włodzimierz Jacek Olek (KW TS) i Tomasz Piotr Żurawski (KW PiS).

W okręgu nr 12 (miejscowość Turkowice – od nr 1 do nr 59, od nr 130 do nr 148, od nr 156 do nr 158, ul. Liliowa) kandydują Andrzej Józef Lotzwik (KW TS), a także Ryszard Gośliński (KW PiS).

Turkowice – od nr 60 do nr 99, od nr 110 do nr 128 i numery 203, 206, 208, ul. Wrzosowa, ul. Konwaliowa oraz ul. Jaśminowa: tworzą okręg nr 13. W październikowych wyborach wystartują w nim Wacław Teodor Szajrych (KW TS), Anita Sylwia Małuszyńska (KW PiS).

Na dwa. okręgi wyborcze podzielono także Cisew. Okręg nr 14 to posesje od nr 1 do nr 89, od nr 107 do nr 108, od nr 130 do nr 134, od nr 141 do nr 143a i numery: 96, 145 to okręg nr 14. Kandydują w nim Patryk Majcherek (KW TS), a także Dawid Piąstka (KW PiS).

Okręg nr 15 to posesje od nr 90 do nr 95, od nr 97 do nr 106, od nr 109 do nr 129e, od nr 135 do nr 140a, od nr 146 do nr 202 i numery: 144, 144c, 144e, 144j, 204, ul. Agrestowa, ul. Borówkowa, ul. Jagodowa, ul. Jeżynowa, ul. Poziomkowa, ul. Porzeczkowa, ul. Truskawkowa oraz ul. Żurawinowa. O mandat radnego będą się tam ubiegać Tomasz Dróżdż (KW TS), Piotr Antoni Kubanek (KW PiS) oraz Marzanna Elżbieta Brzustowicz (KW PSL).

Przykona liderem inwestycji, Władysławów daleko w ...
Kawęczyn: Radni o finansach - bieżących i przyszły...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.