Gm. Turek: OSP Kowale Księże z nowym prezesem i zarządem

Kowale Księże

Po dwóch dekadach nastąpiła zmiana prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalach Księżych (gmina Turek). Podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego druhowie zdecydowali o składzie nowego zarządu.

Zebranie jest okazją do podsumowania działań podejmowanych przez jednostkę na przestrzeni ostatnich miesięcy. Druhowie z OSP Kowale Księże brali udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych nie tylko na terenie gminy Turek, ale także na terenie sąsiednich gmin, takich jak Kawęczyn, Przykona, Dobra, Malanów oraz na terenie miasta Turek. Najaktywniejsi strażacy, którzy najczęściej brali udział w interwencja zostali wyróżnieni. Podziękowania trafiły do Łukasza Furmańskiego, Mateusza Konciaka, Roberta Linki, Damiana Linki, Hieronima Chrzuszcza, Zygmunta Białasa i Arkadiusza Kolendy. Dobrych słów w stronę druhów z Kowali Księżych nie szczędzili zaproszeni goście - wójt Karol Mikołajczyk, prezes gminny OSP Wacław Szajrych, a tak komendant gminny Artur Pietroń i ks. Paweł Zalewski, proboszcz parafii w Kaczkach Średnich.

Jednym z głównych punktów spotkania był jednak wybór nowego prezesa oraz zarządu na lata 2021-2026. Druhowie byli w swoim głosowaniu jednomyślni i na prezesa wybrali Ireneusza Kolendę, fikcję zastępcy i naczelnika powierzając Robertowi Lince. Wiceprezesem został Zygmunt Białas, skarbnikiem Karol Czekała, zaś sekretarzem Michał Sobczak. Grzegorz Glapa otrzymał funkcję zastępcy naczelnika, a na członka zarządu wybrano Eugeniusza Linkę, który będzie również gospodarza jednostki. Skład komisji rewizyjnej przestawia się następująco: Marcin Marecki, Wiesław Wierczyński i Andrzej Pawlak.

Ustępujący po 20 latach prezes Zygmunt Białas podziękował druhom, wójtowi Karolowi Mikołajczykowi a także nowo wybranemu prezesowi Ireneuszowi Kolendzie za duży wkład pracy, który poświęcił przy pozyskaniu pojazdów oraz sprzętu, który jest obecnie na wyposażeniu jednostki.


Ja żołnierz Wojska Polskiego… - 68 nowych żołnierz...
Dobra: Sportowy dzień dla zdrowia i rozrywki

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.